Nick Kyrgyos a debutat la Cincinnati marţi seara, direct în turul al doilea, împotriva americanului Denis Kudla. Startul de meci a fost amânat pentru câteva minute, dintr-un motiv mai puţin obişnuit.
Australianul a uitat pur şi simplu să-şi pună în geantă pantofii sport pe care trebuia să-i încalţe la meci. „I-am uitat în vestiar„, i-a spus Kyrgios, râzând, adversarului său. În cele din urmă, un membru al staff-ului său a rezolvat problema.
Iată imaginile când Kyrgios caută în zadar după pantofi: