Bărbatul care aduna diverse obiecte din gunoaie îi pusese gând rău copilei cu câteva zile în urmă şi a urmărit-o când a ieşit de la şcoală. A atras-o într-o zonă retrasă şi a dezbrăcat-o. Fetiţa a reuşit însă să fugă.
Inidividul este acum cercetat penal pentru corupţie sexuală şi lipsire de libertate. Procurorii din Târgu Jiu au decis însă că nu este cazul să-l reţină, pentru că nu reprezintă pericol public.
CITEŞTE ŞI: Pedofilul care a îngrozit Slobozia a fost arestat