În Măneşti, jud. Prahova, apa din case a ajuns până la un metru, fapt ce a afectat sever structura de rezistenţă a caselor. Oamenii se aşteaptă ca tencuiala să cadă peste ei aşa că şi-au scos avutul din case.
În localitatea argeşeană Valea Danului, 30 de case au fost inundate, iar unele dintre anexe au fost luate cu totul de viitură, inclusiv cu animalele din ele.
De pe urma inundaţiilor au avut de suferit şi localităţi din judeţele Vâlcea, Dâmboviţa, Olt şi Suceava.