„Sincer să fiu, ne bucură acest punct. Poate să însemne enorm de mult în economia calificării la final. E adevărat, am suferit mult, dar având în vedere accidentările cred că am obţinut un punct mare. Îmi pare rău că nu am reuşit să ieşim din jocul de uzură al adversarilor, aş fi vrut mai mult de la jucătorii noştri. Ceea ce e de remarcat e că au reuşit să se lupte cu nord-irlandezii, să intre într-un joc de angajament şi să nu piardă”, a spus Anghel Iordănescu la TVR.
Citeşte şi IRLANDA DE NORD ROMANIA 0-0 în preliminariile EURO 2016
„Urmează meciul cu Ungaria, rivala noastră de-o viaţă. Sper să avem mai puţini jucători indisponibili şi să învingem. Aştept o altă prestaţie la Budapesta”, a mai spusselecţionerul, nu înainte de a lăuda adversara de la Belfast: „Irlanda de Nord e o certitudine. A progresat enorm de mult şi azi mi-a lăsat o impresie extrem de bună”.