IRINA BEGU – PETRA KVITOVA 3-6, 2-6: Încă o româncă pleacă de la Roland Garros

IRINA BEGU a pierdut în două seturi în faţa favoritei PETRA KVITOVA, cap de serie numărul 4 la ROLAND GARROS.
Alina Costache
30 mai 2015, 08:29
IRINA BEGU - PETRA KVITOVA 3-6, 2-6: Încă o româncă pleacă de la Roland Garros

UPDATE: Irina Begu a fost eliminată de Petra Kvitova, scor 6-3, 6-2. Cehoaica a jucat foarte solid și a lovit puternic mingea, iar românca nu a putut face față.

Kvitova a reușit să cîștige de trei ori pe serviciul Irinei Begu și s-a impus după 58 de minute.

IRINA BEGU – PETRA KVITOVA LIVE VIDEO la ROLAND GARROS. Irina Begu va juca împotriva cehoaicei Petra Kvitova de la ora 12:00 pe arena Philippe Chatrier în turul 3 al competiţiei.

LIVE VIDEO AICI sau AICI

IRINA BEGU – PETRA KVITOVA LIVE VIDEO la ROLAND GARROS. Irina Begu s-a calificat în turul 3 al turneului de la Roland Garros după o victorie entuziasmantă împotriva Anei Konjuh, scor 6-2, 6-0. În turul 3, Irina Begu va avea un meci infernal împotriva favoritei 4 a turneului, Petra Kvitova.

IRINA BEGU – PETRA KVITOVA LIVE VIDEO la ROLAND GARROS. Sportiva din Cehia nu are cel mai bun turneu pînă acum, în turul 2, avînd probleme cu Silvia Soler-Espinosa din Spania pe care a învins-o greu, în 3 seturi, scor 6-7, 6-4, 6-2. Indiferent de rezultat, Kvitova va trece pe locul 3 la finalul acestui turneul, profitînd de eliminarea timpurie a Simonei Halep, care a pierdut 1260 de puncte din cele 1300 cîştigate anul trecut.

Un singur meci direct

IRINA BEGU – PETRA KVITOVA LIVE VIDEO la ROLAND GARROS. Cele două sportive au avut un singur meci direct, jucat în acest an în turneul de la Madrid. Atunci, Kvitova s-a impus după două seturi echilibrate, scor 7-5, 6-3.

IRINA BEGU – PETRA KVITOVA LIVE VIDEO la ROLAND GARROS. A fost unul dintre cele mai dificile meciuri pentru Kvitova din turneul Mandatory de la Madrid. Atunci, cehoaica a cîştigat lejer turneul după o finală cîştigată într-o oră cu Svetlana Kuzneţova, scor 6-2, 6-1.

Redutabilă în Grand Slam

IRINA BEGU – PETRA KVITOVA LIVE VIDEO la ROLAND GARROS. Sportiva din Cehia are rezultate foarte bune în turneele de Grand Slam. Kvitova a cîştigat de două ori turneul de la Wimbledon, în 2011 şi 2014 şi are semifinale la Australian Open şi Roland Garros, în 2012 fiecare.

Spynews
La mulți ani de Sf. Ilie. Mesaje și urări pentru 2024
Bzi.ro
Adina Buzatu, comparată cu Sharon Stone: A făcut furori în costum de baie, la 47 de ani!
Fanatik.ro
Câți bani câștigi, de fapt, dacă pui 1000 de lei într-un depozit bancar pentru 1 an de zile. Ofertele Banca Transilvania, BCR, BRD, ING, CEC Bank sau Raiffeisen pentru clienți și nu numai