Breaking
News
Marin I. Necula are 73 de ani, a lucrat 40 de ani ca buldozerist, iar în anul 1992 a ieşit la pensie. Când a primit primul cupon de pensie, el a constatat cu stupoare că banii pe care i-a primit erau mult mai puţini decât i s-ar fi cuvenit.
Misterul a fost repede lămurit, dovedindu-se că angajaţii Casei de Pensii au confundat dosarele, iar bărbatul primea pensia, mai mică, a vărului său, care are acelaşi nume, arată ŞtirileProTV.
Deşi au recunoscut greşeala, reprezentanţii Casei de Pensii Dâmboviţa nu au făcut nimic pentru a rezolva problema, iar bărbatul a fost nevoit să se adreseze judecătorilor.
De atunci au trecut 20 de ani, iar omul îşi caută în continuare dreptatea în instanţă. Suma pe care o revendică acum este de 8.000 de lei.