Mai mulţi suporteri au intrat pe teren, după ce arbitrul a fluierat finalul meciului, şi i-au lovit pe jucători, forţele de ordine fiind depăşite. Marcatorul golului celor de la Lille, Pepe, a fost cel care a avut cel mai mult de suferit, încasând o lovitură de picior direct în plex, potrivit Mediafax.
În cele din urmă, agenţi de securitate au restabilit ordinea, ei formând un culoar pentru ca jucătorii să poată ajunge la vestiare.