Kassandra, 13 ani, a uitat să zâmbească. Spitalele din Franța, unde a fost operată de zeci de ori, au devenit a doua casă a micuței cu ochi triști. A trecut prin 47 de operații, la mâni și la picioare, însă necazurile continuă, căci urmează o altă intervenție chirurgicală la piciorul stâng, mai scurt cu 11 cm față de cel drept.
„Fata este acum plecată la spital în Franța cu soțul meu. Face pentru prima dată kinetoterapie și fizioterapie. Mi-a zis doctorul că nu o mai operează dacă nu face aceste ședințe, trebuie să facă vreo 30. Îmi este tare milă de ea, îmi spune tot timpul că o doare corpul, i-am promis că atunci când vine din Franța o să meargă la masaj”, a declarat Dana Rotariu pentru Click!.
Kassandra a avut o copilărie de coșmar. Propria bunică a aruncat-o de la etaj, a ars-o cu ţigara, a desfigurat-o cu acid sulfuric, i-a smuls unghiile şi i-a dislocat maxilarul.