Președintele României, Klaus Iohannis, este așteptat în mijlocul comunității românești din Villafranca di Verona, în urma unei corespondențe între primarul localităţii italiene şi şeful statului. Klaus Iohannis a fost felicitat de către primarul italian şi de unul dintre consilierii locali din Villafranca di Verona, sibianul Cătălin Mustăţea, pentru câştigarea alegerilor. Totodată, cei doi oficiali ai orașului italian i-au adresat o invitație președintelui Iohannis să se întâlnească cu românii de acolo.
KLAUS IOHANNIS, aşteptat la o petrecere cu prietenii în Sibiu