LIVE ANTENA 1 Maccabi Tel Aviv – FCSB STREAM ONLINE VIDEO. Dacă trece Maccabi Tel Aviv, FCSB va juca în turul al treilea preliminar din Liga Campionilor cu Sparta Praga, iar dacă va fi eliminată va continua aventura europeană în turul al treilea preliminar din Europa League, unde o va întâlni pe Panevezys.
Maccabi Tel Aviv – FCSB min. 11: Șut interceptează balonul, reușește un dribling scurt și își încearcă norocul din afara careului mare, dar trimite pe lângă poartă
Maccabi Tel Aviv – FCSB min. 6: Olaru recuperează la marginea careului advers și îl servește pe Miculescu, care ratează poarta dintr-o poziție promițătoare
MACCABI: Mishpati – Nachmias, Shlomo, Asante, Davidzada – Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky – Biton, Zahavi, Addo
Rezerve: Melika, Amedi – Cohen, Malede, Hozez, Niddam, Jehezkel, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Bitton
Antrenor: Zarko Lazetic
FCSB: Târnovanu – Val. Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Șut, Lixandru – Ștefănescu, Olaru, Băluță – Miculescu
Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Haruț, Kiki, Edjouma, D. Popa, Antwi, Chiricheș, Baeten, Musi, Alhassan, Luis Phelipe
Antrenor: Elias Charalambous
Stadion: Bozsik Arena (Budapesta)
Arbitru: Jeremie Pignard ( Franța ). Asistenți: Aurelien Drouet, Laurent Conigilio (Franța)
Arbitru VAR: Benoit Millot (Franța). Asistent VAR: Bastien Dechepy (Franța)
Bozsik Arena din Budapesta, stadionul lui Honved, una dintre echipele de tradiție din Ungaria, aflată în acest moment în liga secundă, va fi arhiplin. Partida este sold-out, iar casele de bilete au fost închise în ziua meciului. Astfel, la partidă vor asista aproximativ 8.000 de spectatori, iar 420 dintre aceștia vor fi români.
„Partida va fi decisă de micile detalii. Trebuie să fim concentrați 100%. Avem nevoie să fim în cea mai bună formă pentru a ne califica. Știu că jucătorii sunt concentrați, singurul lucru la care ne gândim este calificarea. Șansele sunt de 50-50. V-am spus, astfel de partide sunt decise de detalii. Nu știu cum va fi decisă partida, suntem pregătiți pentru orice scenariu, inclusiv pentru penalty-uri. Îmi simt jucătorii extrem de motivați”, a spus Elias Charalambous înainte de partida Maccabi Tel Aviv – FCSB.
„Va fi un meci dificil pentru ambele echipe. Am muncit foarte mult să devenim mai buni. Cred că jucătorii sunt odihniți. Am încercat să ne îmbunătățim în compartimentul defensiv. Vom încerca să fim mai agresivi. Asta se întâmplă atunci când pierdem energie și putere. FCSB este foarte bună, dar noi jucăm ca o echipă. Ce se întâmplă în campionat este diferit față de Champions League. Scopul lor, la fel ca al nostru, este să se califice în turul trei”, a spus Zarko Lazetic, antrenorul campioanei din Israel.
„Cred că ne vom califica, batem Maccabi. Nu contează câte goluri dăm. Ar fi bine să dăm două până în pauză, să nu mai am emoții. Echipa o știți, tot aia va fi, doar că va intra Miculescu în locul lui Popa. În rest, rămâne toată lumea”, a declarat Gigi Becali. Conform spuselor latifundiarului din Pipera, FCSB ar urma să alinieze următoarea formulă de start contra campioanei din Israel: Târnovanu – Val. Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Șut – Ștefănescu, Olaru, Băluță – Miculescu.
Maccabi Tel Aviv: Mashpati – A. Cohen, Shlomo, Nachmias, Asante, Davidzada – Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky – Zahavi, Addo
Rezerve: Melika, Biton, Malede, Hozez, Niddam, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Lin, Cordoba, Bitton
Antrenor: Zarko Lazetic
FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Șut – Ștefănescu, Olaru, Băluță – Miculescu
Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Haruț, D.Popa, Kiki, Edjouma, Antwi, Chiricheș, Baeten, Musi, Alhassan, Luis Phelipe
Antrenor: Elias Charalambous
Stadion: Bozsik Arena (Budapesta). Arbitru: Jeremie Pignard ( Franța ). Asistenți: Aurelien Drouet, Laurent Conigilio (Franța). Arbitru VAR: Benoit Millot (Franța). Asistent VAR: Bastien Dechepy (Franța).