Breaking
News
Cimitirul din satul Dumbrăviţa, judeţul Mehedinţi, va fi mutat într-o comună vecină, la Oprăneşti, pentru că mina din localitate se extinde. Oamenii sunt foarte supăraţi. Vor ca morţii să ajungă tot în satul lor natal şi cer bani ca să-i îngroape acolo, potrivit România TV.
Cei care se ocupă cu strămutarea morţilor spun că întreaga operaţiune se face după regulile creştine şi au aprobarea preotului din sat.