MAGISTRAŢII DIN ROMÂNIA, ÎN DOLIU. Un cunoscut judecător a murit

Tristeţe în colectivul Tribunalului Brăila. Fostul judecător Ionel Marius Calciu a părăsit această lume, joi, la vârsta de 74 de ani. Peste câteva zile, ar fi împlinit 75 de ani. Calciu se pensionase în anul 2005, după o carieră în magistratură de 37 de ani.
Iulian Tudor
10 mai 2019, 11:50
MAGISTRAŢII DIN ROMÂNIA, ÎN DOLIU. Un cunoscut judecător a murit

Fostul judecător, născut pe 23 mai 1944, în judeţul Caraş-Severin, a absolvit Facultatea de Drept din cadrul Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în anul 1968, scrie obiectivbr.ro. Imediat după absolvire, timp de două luni şi-a desfăşurat activitatea în cadrul „Iprofil” din Vaslui, iar din 11 noiembrie 1968 a îmbrăcat roba de judecător la Judecătoria Vaslui.

Citeşte şi Răzvan Ciobanu, bătut crunt de faţă cu vecinii. Scene cumplite trăite de regretatul designer înainte de moarte

Pe 1 iulie 1974, a venit ca judecător la Judecătoria Brăila, iar între anii 1983-1986 a fost vicepreşedinte al Judecătoriei brăilene. Din 1986 şi până în 1990 a condus Judecătoria Brăila. În următorii patru ani a rămas judecător în cadrul aceleiaşi instanţe, până când, la data de 1 ianuarie 1994 a devenit judecător financiar la Colegiul Jurisdicţional Brăila. Din 1999 şi până în 2003, a condus acest Colegiu, iar de la 1 decembrie 2003 a fost judecător în cadrul Tribunalului Brăila. În anul 2005 s-a pensionat.

Vestea că fostul judecător Calciu a încetat din viaţă a întristat colectivul Tribunalului Brăila, care este alături de familia îndurerată. Foştii colegi şi-l amintesc pe Ionel Calciu ca pe un profesionist desăvârşit în domeniul juridic.

Condoleanţe!

DailyBusiness
Românii, „salahorii” Europei: Muncim cel mai mult, dar trăim cel mai puțin!
Spynews
Bucurie imensă în familia lui Gabi Bădălău! Sora afaceristului, Sabina, e însărcinată / FOTO
Bzi.ro
Fiica Loredanei Groza arată senzațional la 27 de ani! Elena Boncea a făcut furori pe podium, pentru o cauză nobilă!
Fanatik.ro
Prezența la vot – Alegeri prezidențiale 2025, turul 2. Aici poți vedea LIVE rezultatele de la BEC. Record de participare în diaspora, numărul votanților a trecut deja de 130.000. Update
Capital.ro
Abonament pentru șoferi în România. Banii se retrag automat din cont. 12 plăți pe an ca să circuli legal
Playtech.ro
Se schimbă liderul în cursa pentru Cotroceni. Sondajul Polymarket indică o răsturnare de situație. Cine este favorit
DailyBusiness
Sprijin pentru familiile din România: 15.000 de lei. În ce condiții se oferă
Adevarul
„Vaccinurile inverse”: soluția revoluționară pentru bolile autoimune și alergii. Un nou „Sfânt Graal” al medicinei
wowbiz.ro
"M-a sunat și..." ULTIMA DISCUȚIE dintre Eugen Cristea și Cristina Deleanu, înainte să moară. Ce i-a transmis femeia cu care era de 40 de ani, la telefon
Spynews
Cu ce se ocupă Radu Mazăre în Madagascar. Fiul lui, Răducu, urmează să îl viziteze
Spynews
Imagini înduioșătoare cu Nasrin Ameri însărcinată. Prezentatoarea este mama unui băiețel de aproape doi ani / FOTO
Evz.ro
Irinel Columbeanu nu mai are bani nici de azil. Datoriile cresc
Ego.ro
Oana Roman, momente dramatice, EXCLUSIV: ”O relație abuzivă și toxică...”
Prosport.ro
FOTO. Gimnasta, în bikini, după ce s-a retras la 22 de ani
kanald.ro
Ploi torențiale, furtuni și ninsori în acest weekend, în România. Ce județe sunt vizate
Cancan.ro
Surpriză la urnele de votare din diaspora! De unde aleg să pună ștampila cei mai mulți români, până la ora asta
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Călin Georgescu a acceptat. Decizia lui George Simion, fix înainte de alegeri: Așa cum îmi cereți!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Dată afară că e prea indecentă, a făcut avere cu pozele ei și acum a revenit
stirilekanald.ro
Băiețel de 7 ani mort după ce a fost pedepsit de părinți să mănânce forțat
Cum să-ți ”păcălești” stomacul. Alimentele care îți taie pofta de mâncare și nu îngrașă
MediaFlux
Răsturnare în sondaje! Nicușor Dan „a trecut pe primul loc în țară”, anunță directorului INSCOP: În ultimele 10 zile a crescut constant, iar George Simion a scăzut constant
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
TikToKrația: Comisia Europeană acuză din nou algoritmii că dictează ce gândim, în plină democrație