Mama lui Sevil Shhaideh, premierul propus de PSD: Nu trebuia să fie ea. A avut cineva interes de a băgat-o în faţă VIDEO

Mama lui Sevil Shhaideh, premierul propus de PSD, le-a mărturisit jurnaliştilor din Constanţa că nu vrea ca fiica ei să ocupe funcţia de prim-ministru. Femeia spune că este îngrijorată de starea sănătăţii a lui Sevil Shhaideh, care urmează tratament pentru diabet, potrivit România TV. 
Iulian Tudor
21 dec. 2016, 17:09
Mama lui Sevil Shhaideh, premierul propus de PSD: Nu trebuia să fie ea. A avut cineva interes de a băgat-o în faţă VIDEO

Mama lui Sevil Shhaideh, premierul propus de PSD, le-a declarat jurnaliştilor că nu ştia de planurile fiicei sale şi că este îngrijorată din cauza stării de sănătate a acesteia, potrivit România TV. Mai mult, femeia consideră că fiica ei nu trebuia propusă pentru funcţia de prim-ministru şi consideră că „cineva a avut interes de a băgat-o în faţă”.

Mama lui Sevil Shhaideh: Eu nu am ştiut despre ce e vorba. Acum am văzut şi eu şi nici nu ştiu.

Jurnalist: V-a surpins vestea?

Mama lui Sevil Shhaideh: Bineînţeles că m-a surprins, că nici nu nu am auzit-o… Nu ştiu despre ce e vorba.

Jurnaist: Nu v-aţi aşteptat?

Mama lui Sevil Shhaideh: Doamne fereşte, eu aşteptam să se întoarcă acasă!

Jurnalist: O să facă faţă funcţiei?

Mama lui Sevil Shhaideh: Copilul meu e o fată foarte deşteaptă. De la clasa întâi până la facultate numai merite a avut. E un om extraordinar, cerebral. Dar nu cred că trebuia să fie ea (n.r. – propusă pentru funcţia de premier). A avut cineva interes de a băgat-o în faţă”.

Sevil Shhaideh, fost ministru al Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice în 2015, este propunerea coaliţiei PSD-ALDE pentru funcţia de prim ministru.

CITEŞTE ŞI: Sevil Shhaideh, prima reacţie după ce a fost propusă pentru funcţia de premier

DailyBusiness
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
Spynews
Mihai Leu, transportat de urgență la spital. Fostul campion e în stare critică la Terapie Intensivă. A fost adus la Spitalul Fundeni cu elicopterul
Bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
Fanatik.ro
Ce conține, de fapt, carnea de mici de la supermarketuri. Rezultatele de laborator sunt șocante
Capital.ro
Turul doi se va relua? Anunț pentru toți românii. Ce se întâmplă azi, 30 aprilie
Playtech.ro
Ce este cazierul auto. Informațiile incluse, esențiale pentru șoferi în caz de accident
DailyBusiness
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
Adevarul
Stânga și dreapta în România, o glumă? Cum au apărut și cine a amestecat haotic doctrinele politice în România
wowbiz.ro
România, fără curent în următoarele zile! Vestea vine după blackout-ul din Spania și Portugalia. Lista zonelor care nu vor avea electricitate. Ce se întâmplă, de fapt?
Spynews
Andrew Barabancea, fiul Ozanei Barabancea, a suferit infarct la 24 de ani. Care e starea de sănătate a tânărului / FOTO
Spynews
Mihai Mitoșeru, primele declarații despre noua iubită! Este prima relație oficială după divorț
Evz.ro
Două puteri nucleare, la un pas de război. Coflictul India - Pakistan poate aduce Armaghedonul
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep, în costum de baie şi cămaşă transparentă! Cât costă geanta Marni de plajă
kanald.ro
Românii din acest oraș sunt sfătuiți să evite apa de la robinet! Primarul a făcut anunțul
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather au modificat prognoza în România. Se schimbă vremea în București, începând de sâmbătă
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Revine Călin Georgescu! Anunțul lui George Simion răstoarnă România: E primul pas
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
stirilekanald.ro
Restaurant mistuit de flăcări. Cel puțin 22 de oameni au murit
Rusia anunță condițiile pentru oprirea războiului. Putin cere oficial să primească 20% din Ucraina
MediaFlux
ANAF are o nouă țintă. Informații pentru românii care merg la medic
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Când lecțiile vin de la repetenți: ce ne transmite JD Vance înainte de alegeri