Marijuana descoperită în rucsacul unui columbian care a aterizat în Cluj-Napoca, unde a venit pentru un festival de muzică

Poliţiştii de frontieră din cadrul Aeroportului Cluj-Napoca au găsit droguri în rucsacul unui columbian de 41 de ani care venise cu avionul din Spania pentru a participa la un festival de muzică ce va avea loc în oraş. Bărbatul a recunoscut că avea asupra sa şapte grame de marijuana pentru consum propriu, fiind cercetat de procurori.
Filip Stan
31 iul. 2018, 09:52
Marijuana descoperită în rucsacul unui columbian care a aterizat în Cluj-Napoca, unde a venit pentru un festival de muzică

La Punctul de Trecere a Frontierei Aeroport Cluj-Napoca au fost verificate, în baza unei analize de risc, bagajele unui cetăţean columbian de 41 de ani, care ajuns cu un avion ce a aterizat, marţi, în jurul orei 03.30, bărbatul venind din Malaga (Spania).

Într-un buzunar al rucsacului pe care bărbatul îl avea asupra sa, poliţiştii de frontieră au găsit o cutie din lemn ce conţinea o substanţă vegetală de culoare verde.

Conform unui comunicat de presă al Poliţiei de Frontieră, bărbatul a recunoscut că avea asupra sa aproximativ şapte grame de marijuana.

„În cadrul cercetărilor preliminare, bărbatul a declarat că venea în ţara noastră pentru a participa la un festival, iar substanţa descoperită de către poliţiştii de frontieră era pentru consum propriu”, se arată în comunicat.

Substanţa vegetală urmează să fie expertizată, iar cercetările vor fi continuate de către procurori din cadrul DIICOT.

DailyBusiness
Breaking! Zelenski pleacă de la Casa Albă fără să mai semneze acordul pentru mineralele Ucrainei cu Donald Trump
Spynews
Iubita lui Andrei Perneș, în lacrimi, la mormântul tânărului. Durerea este uriașă: „Sufletul meu”
Bzi.ro
Ce dramă a trăit Andi Moisescu! De ce nu l-a crescut mama sa în primii ani de viață
Fanatik.ro
Care sunt orașele unde se vând case cu doar 1 euro. Proprietari pot deveni inclusiv românii, dar trebuie îndeplinite câteva condiții
Capital.ro
Se schimbă permisele de conducere. De când vor fi introduse noile permise auto digitale
Playtech.ro
Documentul obligatoriu pentru cei care vor să se căsătorească în Italia. Fără acest act special, ceremonia nu este posibilă
DailyBusiness
Cele mai scumpe căpșuni din București. „Ofertele” de 1 Martie depășesc orice imaginație: 3 căpșuni – mărțișoare au ajuns să coste peste o sută de lei
Adevarul
Confruntarea Trump-Zelenski, parodiată într-un show TV: „Eu cu Putin jucam cărți minunat împreună”. Vance a vizitat Ucraina „pe Google Maps”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Maria Cutzarida-Crătunescu – Prima femeie medic a României și soarta neștiută a mormântului ei
Spynews
Horoscop duminică, 2 martie 2025: Leii vor avea o stare deosebită
Spynews
Tzancă Uraganu a petrecut 1 martie alături de prima lui dragoste, Lambada. Ce cadou i-a făcut / FOTO
Evz.ro
Unde l-a sărbătorit Cristina Ich pe iubitul ei. Ipostaze fierbinți cu cei doi
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume, o nouă apariție spectaculoasă
kanald.ro
Cutremur sâmbătă seară în România! În ce orașe s-a resimțit și ce magnitudine a înregistrat seismul
Cancan.ro
Zodia care poate avea probleme cronice de sănătate în martie 2025, potrivit faimoasei Neti Sandu
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Marele actor a murit. A fost o legendă vie. Drum lin, maestre! Ne va fi foarte dor de el
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cât de frumoasă este Sorana Cîrstea. Iubita lui Ion Țiriac jr. a făcut senzație cu apariția ei pentru WTA
stirilekanald.ro
Vicepreşedintele JD Vance şi familia sa, în pericol după cearta la Casa Albă. Au fost mutaţi într-un "loc ascuns”
The Washington Post pierde peste 75.000 de abonați digitali în contextul restricțiilor impuse de Jeff Bezos
MediaFlux
Unii pensionari primesc 125 de lei în luna aprilie. Banii nu sunt însă pentru toată lumea
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Robotul bătăuș a devenit viral: a nu se lăsa la îndemâna șoșocilor!