Breaking
News
Accidentul s-a petrecut în Suceava, şoferul a pierdut controlul volanului după ce a explodat un cauciuc al autoutilitarei.
Potrivit România TV, maşina de gunoi a lovit un gard, apoi a ricoşat într-un pom. Impactul a fost violent, iar bărbatul a ajuns la spital cu răni la cap.
„Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ, după care i-au fost recoltate şi probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei„, se precizează într-un comunicat al IPJ Suceava.