Matilda Pascal-Cojocărița arată mai bine ca niciodată. Cântăreaţa de muzică populară a dezvăluit cum reuşeşte să se menţină în formă la 63 de ani.
Cântăreaţa de muzică populară spune că secretul este să te simți bine cu tine, să arăți bine, atât pe interior, cât și la exterior.
„Frumusețea nu ține doar de ceea ce se vede din afară, ci în primul rând trebuie să fii bine pe interior, ca să te simți bine și să arăți bine și pe exterior. Dacă ești liniștit și bine pe interior, arăți bine și pe exterior.
Femeia este centrul atenției și cui nu îi place să fie admirată? Mai întâi cred că trebuie ca fiecare femeie să aibă mai multă încredere în ea și, mai ales, să se iubească pe sine. La pachet cu o alimentație adecvată și mai multă atenție dedicată îngrijirii personale, cred că orice femeie va arăta bine”, spune artista, potrivit click.ro.
Ca să se menţină în formă, vedeta a renunţat anumite alimente în urmă cu trei ani.
„Nu mai consum zahăr de trei ani de zile. Evit dulciurile și gust foarte rar, doar când îmi este poftă de ceva. Am un tonus mai bun și mă simt mult mai bine. O bună perioadă nu am mai consumat carne roșie, ci doar de pasăre de la țară. Și acum prefer mai mult peștele, o sursă excelentă de proteine.
Prăjelile și făinoasele le evit și acum, nu sunt sănătoase pentru organismul nostru”, a mai spus cântăreaţa de muzică populară.
De asemenea, artista nu adoarme niciodată fără sa se demachieze şi folosește diferite măști cosmetice atât din comerţ, cât şi preparate în casă.
Cântăreaţa de muzică populară este căsătorită cu dirijorul și violonistul Ștefan Cigu.