Mihaela Buzărnescu a urcat din preajma locului 550 până pe 38 în clasamentul WTA.
„Eu mai fusesem, la 18 ani, pe locul 240. Ulterior, în 2011 şi 2012 urcasem pe 140. Apoi m-am oprit doi ani şi, într-adevăr, am pierdut clasamentul şi am mai avut o oprire în 2016. Şi anul trecut, da, eram pe locul 540 sau 570. La începutul anului, chiar înainte de Australian Open, când mi-am folosit clasamentul îngheţat. Şi nu speram să ajung vreodată la asemenea rezultat”, a povestit Mihaela Buzărnescu la Digi Sport.
Serena Williams, declaraţii tulburătoare: „Aproape că am murit după ce am născut-o pe fiica mea”
„Eu am câştigat titlul la US Open la dublu şi am făcut o semifinală la simplu. Locul 4 a fost cea mai bună poziţie pe care am ocupat-o la junioare. Toată lumea spera că voi avea aceeaşi evoluţie şi la seniori. Poate corpul meu e mai sensibil. Pentru că antrenorul meu de pregătire fizică îmi spune că am corpul mai feminin, nu pun musculatură ca alţi sportivi”, a mai spus sportiva.
„Ai văzut cum e Serena”, i s-a spus în platou.
„N-aş vrea, totuşi, să ajung ca Serena. Mai bine aşa!”, a fost replica şocantă a Mihaelei Buzărnescu.