Mihai Bendeac anunţ de ultimă oră despre iUmor. Scandal şi crize de nervi!

Fostul jurat a rupt tăcerea în podcastul moderat de Micutzu și face o serie de declarații de-a dreptul neașteptate. 
Filip Stan
27 oct. 2023, 14:07
Mihai Bendeac anunţ de ultimă oră despre iUmor. Scandal şi crize de nervi!
Cine i-a luat locul lui Mihai Bendeac în juriul iUmor. "Am primit cu bucurie propunerea de a lucra cu Delia şi Cheloo" FOTO

Mihai Bendeac, în vârstă de 40 de ani, s-a retras pentru o perioadă de pe micile ecrane, după ce a plecat de la „iUmor”, acolo unde era jurat. Actorul nu a stat degeaba în ultima perioadă, așa că în curând vine cu surprize pentru cei care îl urmăresc.

După mult timp de așteptare, în care și-a ținut fanii ca pe jar, Mihai Bendeac spune adevărul despre plecarea sa din cadrul reality-show-ul „iUmor”.

Mihai Bendeac, dezvăluiri-bombă despre cearta cu Antena 1 și despre revenirea pe micile ecrane: „Nu mi-e dor, sunt fericit așa”
Comediantul a mărturisit că prima regulă pe care le-a impus-o de la bun început producătorilor a fost să nu există niciun soi de prietene între ei, ci relația să fie una strict profesională.

Mihai Bendeac: „Eu cu voi nu am niciun fel de prietenie”

Actorul a mărturisit că producătorii emisiunii de la Antena 1 le-ar fi înscenat juraților un soi de deja-vu-uri, căci lui Mihai Bendeac i s-a părut ireal faptul că multe dintre lucrurile pe care le spunea sau întâmplările de care avea parte înainte de filmări apăreau apoi în numerele concurenților.

„Răspunsul este foarte simplu. Și răspunzând la această întrebare, cred că o să răspund și la o sumă de alte întrebări care de-a lungul timpului au fost vizavi de treaba asta. Ideea e în felul următor: eu am avut o înțelegere foarte clară cu producătorii în momentul în care am început treaba asta, și anume: eu cu voi nu am niciun fel de prietenie, eu nu fac parte din ceea ce se întâmplă în show-ul ăsta, în sensul în care nu suntem o echipă, cum se întâmplă la alte talent-show-uri, de exemplu. Unde toată lumea este o echipă, unde există o relație între producători și jurați.

Vreau să vă spun încă de la început că suntem, hai să nu spunem într-o stare conflictuală, în niciun caz nu facem parte din aceeași echipă, tratez treaba asta ca pe un reality-show și-mi asum că timp de 12 zile, cât durează filmările pentru fiecare sezon, eu trăiesc un reality-show, și atunci, asumându-mi chestia asta…uite, o spun public: eu niciodată nu le-am spus: vă rog eu, treaba aia nu o difuzați! A, s-a întâmplat de-a lungul timpului…uite, de exemplu, am făcut odată o gafă în care mi-am dat seama că s-ar putea simți jignită o anumită categorie de oameni. Și am menționat asta dup-aia. Am simțit nevoia să menționez, pentru că mi-a dat seama că s-ar putea să se simtă lezați dintr-o porcărie.

Experimentul, din punctul meu de vedere, este în felul următor: cum reacționează trei ființe umane la niște lucruri care, unele dintre ele sunt reale și șocante, altele habar n-am…poate că producătorii, începând să ne cunoască pe noi, personalitățile, care sunt un pic atipice pentru lumea televiziunii, poate că au început să și regizeze anumite lucruri, ca să vadă cum reacționăm.

Mintea mea este atât de deschisă încât să pot să cred orice referitor la treaba asta.”, a dezvăluit Mihai Bendeac la podcastul lui Micutzu.

Actorul, înnebunit de întâmplările de la „iUmor”

Cele mai încețoșate momente pentru el erau reprezentate de întâmplările de-a dreptul ciudate de care avea parte, încât ajunsese să nu știe ce se întâmplă în jurul lui, și nici ce să mai creadă.

„Vreau să spun că de-a lungul timpului s-au întâmplat niște lucruri, în aceste 12 zile când eu intru pe acest traseu mental, bă, absolut uluitoare. Deci practic, timp de 12 zile, uneori se produce un soi de vortex, adică se întâmplă în fiecare zi niște chestii absolut ireale. Gen mă gândesc în momentul ăsta la ceva foarte puternic, chestie care dintr-o dată îmi apare, și la 10 minute după, pe scenă, văd lucrul respectiv. Adică este absolut incredibil. S-a întâmplat de multe ori să vorbesc niște lucruri în prima parte a zilei, când ne filmează prin culise, după care pe scenă să se întâmple niște chestii care erau legate de treaba asta.

Cătălin Botezatu, reacţie bizară după ce a aflat că Oana Zăvoranu divorţează: „O iubesc!”

Deci am avut niște crize de nervi de-am înnebunit, pentru că mi-am dat seama că n-are cum să nu pară regizat. Adică țin atât de mult ca oamenii să înțeleagă despre ce e vorba în c*****l ăsta, astfel încât atunci când se întâmplă lucrurile astea, care habar n-am de ce se întâmplă, poate că este vorba de spațiul mentale pe care tu-l creezi atunci când te concentrezi atât de puternic pe ceva. Bă, și când se întâmplă treaba aia îmi vine să înnebunesc, pentru că dacă și eu m-aș uita…”, a mai spus actorul.

DailyBusiness
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
Spynews
Fulgi de ovăz și mere! Rețeta pe care o mănânci zilnic și slăbești
Bzi.ro
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum: „E bolnavă?”
Fanatik.ro
Megaproiectul feroviar, în valoare de peste 8 miliarde de dolari, care va lega 2 țări. Calea ferată se întinde pe aproape 400 de kilometri
Capital.ro
Bucurie imensă pentru Călin Georgescu. Drum liber către Cotroceni. Au venit datele în seara aceasta
Playtech.ro
De câte ori se pot acorda voucherele pentru alimente. Calculul exact pentru românii cu venituri mici
DailyBusiness
Se scumpesc biletele de tren! Cu cât se vor majora tarifele în funcţie de tipul trenului
Adevarul
Vaticanul și OZN-urile: Este ascuns un secret despre extratereștri în misterioasele arhive ale Papei? „Cine suntem noi să închidem ușile?”
wowbiz.ro
Cum arăta apartamentul în care Ioana Tufaru s-a mutat cu chirie! "Plătim 1200 lei pe lună. Sperăm că ne vom descurca" | Exclusiv
Spynews
Primele declarații ale familiei lui Andrei Perneș, după înmormântare! Clipe sfâșietoare pentru sora lui: ”Încă aștept să te mai văd” | FOTO
Spynews
Prognoza meteo în perioada 24 februarie – 28 februarie. Valul de ger aduce temperaturi extreme. Când se încălzește vremea
Evz.ro
⁠Cristian Boureanu, în boxeri, în zăpadă. Imaginile anului
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, în costum de baie. Neverosimil: cât a putut slăbi!
kanald.ro
Sabrina, fosta soție a lui Andrei Perneș, de nerecunoscut la înmormântare! În ce ipostază neașteptată a fost surprinsă
Cancan.ro
Cum arată mormântul lui Andrei Perneș la o zi de la înmormântare. Dovezile clare că este iubit la nebunie
Playsport.ro
INCREDIBIL! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Verdictul care îl îngroapă pe Călin Georgescu. Anunțul făcut chiar azi, 23 februarie: „Blocare imediată”
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. „Eşti chiar tu în ambele poze?”. Transformarea uluitoare a vedetei
stirilekanald.ro
Nicușor Dan, mesaj pentru Donald Trump și JD Vance. Ce le-ar spune dacă ar fi președintele României: „Trebuie să ne întărim statul”
Creștin-democrații câștigă alegerile legislative din Germania: Friedrich Merz va fi viitorul cancelar
MediaFlux
El va fi VIITORUL PREȘEDINTE al României? CUTREMUR la nivel național
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cine este agentul KGB Krasnov? O ipoteză uluitoare!