Mircea N. Stoian a povestit clipele teribile prin care a trecut din pricina unui atac de panică, apărut pe când se afla în bazin.
„Am fost cel mai bătrân concurent care a sărit de la platfoma de 5 metri. Era să mă înec în timpul filmărilor la Splash! Vedete la apă. Povestea este reală şi nu e o strategie de marketing la mijloc. Am suferit un atac de panică pe fundul bazinului. Paradoxul este că atacul de panică l-am făcut de la trambulina mobilă de 1 metru, şi nu de la cea de 5. Cea mică este infinit mai periculoasă decât cea fixă. Am sărit, m-am scufundat până aproape de fund, iar la revenirea la suprafaţă m-am panicat fiindcă aveam impresia că nu mai reuşesc să ies. După un moment de frică teribilă, am reuşit să mă adun şi să-mi spun că nu mi se poate întâmpla nimic rău. Într-un final, am ajuns la suprafaţă şi am putut să ies din bazin. Producătorii m-au întrebat dacă pot continua filmările şi le-am spus că da. Trebuie să recunosc că a fost un moment foarte greu”, a declarat Mircea N. Stoian pentru ziarulring.ro.