Breaking
News
Vreau să vă spun că fata e un copil şi e fecioară. Noi am săvârşit taina botezului, nu ne-am gândit la păcat”, au declarat preotul paroh Gabriel Oprea, cel care a săvârşit botezul, şi protopopul Ştefan Muşat.
Regulile bisericeşti prevăd ca în situaţia în care cel botezat nu mai este copil, să fie îmbrăcat într-o cămaşă lungă. Mai mult, fata a fost pusă să intre cu picioarele în cristelniţă deşi era suficient să fie stropită cu apă sfinţită.