Dragostea pentru animale i-a adus sfârşitul unei femei, informează România TV. Femeia în vârstă de 70 de ani era mebră a asociaţiei Prietenii Animalelor şi ca o ironie a sorţii chiar din cauza lor a murit. Se pare că aceasta a căzut într-o fosă septică în momentul în care hrănea un maidanez.
Fiica sa o dăduse dispărută de 9 zile. Trupul femeii a fost descoperit chiar cu ajutorul patrupedului pe care aceasta l-a hrănit. Acesta lătra în jurul fosei septice unde femeia a căzut alertând astfel oamenii care au anunţat poliţia.
Reprezentanţii Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Focşani au recuperat cadavrul femeii.