Bărbatul, în vârstă de 33 de ani, rămăsese acasă pentru a avea grijă de cei trei copii, în timp ce iubita lui muncea în Germania. Femeia s-a întors zilele trecute acasă, iar fetiţa i-a povestit prin ce a trecut.
Vecinii spun că bărbatul obişnuia să bea, însă nu le vine să creadă de ce a fost în stare să facă.
Acum, fetiţa primeşte consiliere de specialitate pentru a nu rămâne cu traume psihice. Tatăl său a fost reţinut şi dus la audieri. Bărbatul şi-a recunoscut fapta. „Împotriva acestuia s-a început urmărirea penală pentru comiterea infracţiunii de viol şi incest”, a spus Ionuţ Epureanu de la IPJ Suceava.
Şi Protecţia Copilului Suceava s-a sesizat în acest caz şi a demarat o anchetă socială.