În parcarea din faţa sediului Poliţiei Târgu Jiu sunt două locuri destinate persoanelor cu handicap, însă unul dintre ele a fost ocupat chiar de către fostul şef al Poliţiei Rutiere. Comisarul Dumitru Tatomir nu a vrut să explice de ce a parcat acolo, rezumându-se să spună: „Luaţi legătura cu purtătorul de cuvânt al Poliţiei Gorj„.
Citeşte şi Gest ŞOCANT al unui român. A TÂRÂT un poliţist cu maşina 250 DE METRI
Lucian Stroe, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Gorj, a precizat că se vor face verificări cu privire la modul în care ofițerul de poliție și-a parcat mașina: „În cazul în care un polițist din cadrul IPJ Gorj încalcă legea, va suporta măsurile legale ca orice alt cetățean. Se vor face verificări și pentru a se constata dacă a fost comisă o faptă disciplinară„.
Persoanele cu handicap spun că se lovesc tot mai des de indiferenţa oamenilor, iar locurile de parcare destinate lor sunt tot mai des ocupate.