Breaking
News
Cabina camionului a luat foc în mers. Şoferul a oprit vehiculul şi a încercat să stingă singur flăcările, dar nu a reuşit şi a sunat la 112. Potrivit România TV, în trafic s-a creat panică, restul şoferilor ieşind şi ei din maşini şi solicitând ajutorul pompierilor.
Cadrele ISU Suceava au intervenit la faţa locului şi au reuşit să stingă în cele din urmă incendiul. Traficul în zonă, pe E85, între Suceava şi Fălticeni, a fost blocat mai bine de o oră, pe un sens de mers. Cabina camionului a ars în totalitate, dar focul nu s-a extins spre încărcătură.
Şoferul mergea spre Suceava, unde intenţiona să-i facă vehiculului o revizie tehnică.