Breaking
News
Primăria Municipiului Bucureşti, împreună cu Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă al Municipiului Bucureşti au prezentat miercuri primul sistem de transmitere a mesajelor de avertizare a populaţiei din Capitală, utilizând panourile electronice.
Proiectul presupune utilizarea a 36 de panouri electronice stradale amplasate atât în zonele centrale, cu afluenţă mare de persoane, cât şi în principalele zone de acces rutier în Bucureşti pentru informarea în timp real a cetăţeanului în cazul producerii unor situaţii de urgenţă, incluzând măsurile ce trebuie adoptate înainte, pe durata şi după producerea acestora.