În timp ce încerca să-i potolească pe scandalagii, polițistul a fost scuipat și îmbrâncit de unul dintre tineri, iar un altul i-a udat pe cei doi cu apă de la etaj.
La fața locului au fost chemați și jandarmii, dar și o echipă de intervenții speciale.
Unul dintre tineri a fost săltat de jandarmi și dus la sediul Inspectoratului Județean de Jandarmi, în timp ce mascații au scotocit în scara blocului în căutarea celorlați trei.