Povestea emoţionantă a unei vedete de la noi: trece prin chinuri groaznice după ce a pierdut o sarcină: „270 de injecţii…”

Tily Niculae a mărturisit per blog că a pierdut o sarcină, iar în prezent se luptă să rămână din nou gravidă.
Filip Stan
02 aug. 2016, 14:16
Povestea emoţionantă a unei vedete de la noi: trece prin chinuri groaznice după ce a pierdut o sarcină:

Tily Niculae face mărturisiri dureroase pe blog. „După ce bebelușul nostru s-a oprit din evoluție, sincer, am fost debusolată maxim având în vederea sănătatea mea.

Fusesem la doi hematologi, care deși mi-au explicat detaliat,parcă nu m-au convins că it’s the right way to do.

Merg foarte mult după instinct și de data aceasta nu funcționa!

Din sutele de mesaje pe care mi le-ați lăsat la postul cu pierderea sarcinii, dar și în privat, să stiți că am citit în repetate rânduri, numele doamnei doctor Uscățescu!

Știam că nu am nici o șansă să ajung la dânsa, știam că vin oameni din toată țara, știam că are un program aglomerat în spitalul FUNDENI, dar mai știam că începuse o nouă colaborare cu MEDSANA COTROCENI!

Am sunat și eu ca tot omul, iar la capătul firului mi s-a spus:

Imposibil la doamna doctor!

Are programări pe trei luni, iar pe lista de așteptare sunt 80 de persoane!

Doriți să vă trec pe lista respectivă?

Acu, ce să zic și eu, pe cuvânt de nu eram relaxată, gândindu-mă că vin viitoare mămici care au nevoie mai mult de dumneai decât am eu!

Mi-am dat ok-ul, am închis telefonul și în sinea mea mi-am spus:

Acu, bărbosule, cum le așezi tu, așa să fie!

Plecăm în vacanță, aterizăm și sună telefonul, fix la o săptămână distanță de la conversația telefonică avută cu personalul MEDSANA!

Bună ziua, v-am sunat să vă anunțăm că s-a eliberat un loc, ceilalți pacienți nu era disponibili, doriți să veniți dumneavoastră?

Mi-a picat fața, eram așa de entuziasmată încât zici că cine știe unde mă duceam!

Am intrat și am avut o chimie fenomenală cu doamna doctor, iar instinctul mi-a spus:

She is the one pentru mine!

Mi-a mărturisit că este o adevărată minune că o avem pe SOFIA, având în vedere cocktailul de mutații pe care îl am pe trombofilie dar și faptul că eu am dus sarcina fără tratament. Evident, în necunoștiință de cauză!

Mi-am făcut cruce noaptea înainte de culcare!!! Ce să îți spun, inima îmi bătea cu putere când mă uitam la lungana noastră, și mă tot miram cum am sfidat noi medicina,dar mai ales cum DUMNEZEU a îngăduit să ne întalnim, să fim mamă&fiică!

Acum, în timp ce îți scriu, sunt pe canapea și aștept să intru la control, să vedem ce tratament trebuie să urmez!

Jos pălăria pentru dumneai fiindcă a fost singura care mi-a cerut analizele din timpul sarcinii cu SOFIA, dar m-a rugat să mai fac un set suplimentar ca să poată da tratamentul corespunzător!

Mi-aș dori să scap de injecții, însă tot eu mă încurajez-270 de injecții nu o fi așa rău versus un viitor copil adus pe lume!

Indiferent dacă vom mai avea ocazia să fim părinți sau nu, vreau să îți spun doar atât:

DUMNEZEU EXISTĂ!, scrie Tilly Nicolae pe blog

DailyBusiness
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
Spynews
Unde a fost dusă urna cu cenușa lui Robert Lupu, ucigașul Teodorei Marcu. Familia l-a incinerat zilele trecute
Bzi.ro
Dani Oțil face bani la foc automat! Ce avere a ajuns să aibă prezentatorul TV
Fanatik.ro
Noile taxe de la 1 iulie 2025: TVA de 21% și impozitarea veniturilor românilor cu 16%! Cum arată pachetul complet de măsuri fiscale pregătit între Cotroceni și partide
Capital.ro
Șoferii care trebuie să se prezinte la RAR. Nu se mai emite ITP. Mașina nu mai are drept de circulație
Playtech.ro
Ce faci dacă vecinul nu plătește întreținerea. Când intervine legea
DailyBusiness
ANPC a găsit alte nereguli în supermarketuri. Produse expirate, mizerie și amenzi de 140.000 lei
Adevarul
Efectele reale ale postului cu apă asupra organismului uman. Experimentul făcut de cercetători
wowbiz.ro
A murit. Niculina Stoican, în DOLIU: „Atât a fost. Trebuia să…”
Spynews
Anca Țurcașiu și iubitul, imagine emoționantă alături de nepoțel. Cum s-a fotografiat artista / FOTO
Spynews
Iulia Vântur s-a întors în România. Ce spune despre viața trăită alături de Salman Khan
Evz.ro
Salariile pe card vor fi istorie în România. Cash-ul revine la putere dacă se introduce taxa universală
Ego.ro
Cine este și cum arată singura soră a lui Klaus Iohannis. Acum s-a aflat! FOTO
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a fost dată afară! A vorbit imediat despre ce a pățit: „Nu poți face asta”
kanald.ro
Zboruri întârziate pe Aeroportul Otopeni! Trafic aerian dat peste cap de vremea severă din București
Cancan.ro
Înmormântarea Prințesei Kate, plănuită în mare secret! Care a fost planul Palatului Buckingham
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Cum s-au furat alegerile. George Simion aruncă bomba: N-are nici sprijinul propriei soții!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga i-a lăsat mască pe tanzanieni. Apariție spectaculoasă la plajă
stirilekanald.ro
VIDEO „Fântâni arteziene” cu apă murdară direct în Dâmbovița! Furtuna a făcut prăpăd în București, iar autoritățile par depășite de situație
Ilie Bolojan, anunț major despre serviciul militar obligatoriu: „Este bine să avem o armată dotată. Trebuie să ne adaptăm la aceste realități”
MediaFlux
Ajutor de stat important pentru români. Cererile trebuie depuse până la 13 iunie
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Lebedele albe au fugit departe, departe, departe… Rusia încearcă să-și ascundă bombardierele strategice