Deși în urmă cu nu multă vreme apărea pe Tik Tok în timp ce asmuțea polițiștii rutieri împotriva primarului Slatinei, acum chiar el a ajuns în această situație. A fost testat cu alcooltestul după ce a condus mașina pe contrasens.
Incidentul a avut loc vineri, pe strada Ana Ipătescu din Slatina, stradă cu sens unic și pe care reprezentantul guvernului în județ a pătruns cu autoturismul instituției pe care o conduce pe contrasens, parcurgând astfel toată această arteră, precum și o parte din strada Sevastopol, care este tot cu sens unic. Fiind coloană de mașini pe strada Vederii, el nu a mai avut răbdare să ajungă la intersecția cu strada Sevastopol, pentru a parca, apoi, fără probleme, în fața Muzeului Județean Olt, alegând să scurteze drumul, chiar dacă împotriva regulilor rutiere.
I s-a atras atenția că a condus pe contrasens până să parcheze în fața muzeului, dar a ridicat din umeri și a spus că nu a știut că e vorba de o stradă cu sens unic.
Un echipaj de poliție a ajuns la fața locului și a început cercetarea, dar prefectul deja apucase să plece.
Citește și Salarii majorate cu 10.8%. Urmează schimbări majore pentru bugetari