Premii uriaşe la LOTO. Duminică, o nouă extragere cu aproape 3 milioane de euro report la Joker

Loteria Română a acordat câştiguri de peste 127 de milioane de euro, în primele 7 luni. Premii mari şi la extragerea de duminică, transmisă în direct de România TV
Filip Stan
02 aug. 2019, 18:02
Premii uriaşe la LOTO. Duminică, o nouă extragere cu aproape 3 milioane de euro report la Joker

Potrivit sursei citate, în luna iulie a acestui an, Loteria Română a acordat la jocurile automatizate pe care le organizează 475.247 de câştiguri în valoare totală de peste 82,95 milioane de lei (peste 17,52 milioane de euro). Astfel, la Loto 6/49 s-au înregistrat 49.793 de câştiguri, în valoare totală de peste 7,95 milioane de lei (peste 1,68 milioane de euro), iar la Jocul Noroc s-au consemnat 738 de câştiguri de aproximativ 817.000 de lei (peste 172.500 de euro).

La Loto 5/40 s-au înregistrat 471 de câştiguri, în valoare totală de circa 405.000 de lei (peste 85.500 de euro), în timp ce la Super Noroc s-au consemnat 4.299 de câştiguri de peste 473.000 de lei (peste 100.000 de euro).

La Joker au fost 75.558 de câştiguri, în valoare totală de peste 2,24 milioane lei (peste 475.000 de euro), la Noroc Plus s-au înregistrat 12.680 de câştiguri de peste 1 milion de lei (peste 213.000 de euro), iar la Pronosport s-au consemnat 297 de câştiguri cu un total de peste 25.400 de lei (peste 5.000 de euro).

Potrivit sursei citate, la Prono_S s-au înregistrat 13 câştiguri, în valoare totală de aproximativ 11.000 de lei (peste 2.300 de euro), iar la Jocul Videoloterie s-au consemnat 331.398 de câştiguri cu un total ce depăşeşte 70 de milioane de lei (peste 14,79 milioane de euro).

Duminică, 4 august, au loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc, după ce la primele trageri loto ale lunii august, Loteria Română a acordat 12.282 de castiguri în valoare totală de 666.136,48 lei.

La Loto 6/49, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 2 milioane de lei(aproximativ 423.000 de euro), iar la Noroc este in joc un report cumulat în valoare de peste 2,77 milioane de lei (peste 586.000 de euro).

La Joker, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 13,31 milioane de lei (peste 2,81 milioane de euro), iar la categoria a II-a, reportul este de peste 728.000 de lei (aproximativ 154.000 de euro).

La Loto 5/40, la categoria I, este in joc un report in valoare de peste 594.000 lei (peste 125.500 euro), iar la Super Noroc, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 19.600 de lei.

LOTERIA ROMÂNĂ ÎȚI SCHIMBĂ VIAȚA!

La tragerea Noroc Plus de joi, 1 august 2019, s-a castigat premiul de categoria I, în valoare de 32.677,70 lei. Biletul norocos a fost jucat la agentia 74-082 din sector 4, Bucuresti și a fost completat cu 2 variante simple la Joker si o varianta la Noroc Plus.   

DailyBusiness
Călin Donca îi învață pe români cum să facă bani în 2025: „Eu puteam să fiu mult mai bogat decât sunt”
Spynews
Mucenicii Dubai sunt la mare căutare. Câți bani sunt dispuși românii să scoată din buzunar pentru cel mai căutat desert al momentului
Bzi.ro
Cu cine se iubește Cătălin Botezatu: L-a însoțit pe designer la un eveniment monden
Fanatik.ro
Ora de vară 2025. Se mai dau sau nu ceasurile cu o oră înainte?
Capital.ro
Ora de vară 2025 în România. Când dăm ceasurile înainte. Vom dormi mai puțin cu o oră
Playtech.ro
Mama Geta nu a mai putut să se abțină. Ce a putut să spună când a văzut-o pe fiica lui Culiță: „Atât am de zis”
DailyBusiness
Pensionarii sunt obligați să returneze banii! Au primit pensii mai mari din greșeală
Adevarul
Volodimir Zelenski, umil după întreruperea aprovizionării cu arme: „Suntem gata să lucrăm sub conducerea puternică a președintelui Trump”
wowbiz.ro
Câte kilograme are Adelina Pestrițu și cum se menține în formă: "Am un truc pe care îl aplic de ani" | Declarații exclusive
Spynews
Miruna de la Mireasa și-a emoționat fanii cu o imagine cu fiica ei! Cum și-a surprins fosta concurentă bebelușul | FOTO
Spynews
Carmen Șerban, adevărul despre "fiica secretă". Artista spulberă zvonurile conform cărora ar avea un copil
Evz.ro
Mulți șoferi își pun așa ceva în geam. Riscă amenzi uriașe
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
Cât de frumoasă este Sorana Cîrstea. Iubita lui Ion Țiriac jr. a făcut senzație cu apariția ei pentru WTA
kanald.ro
Gestul impresionant făcut de mama Geta când a văzut-o pe fiica lui Culiță Sterp. Ce reacție a avut Daniela Sterp
Cancan.ro
Andreea, o mămică de 25 de ani din Bacău, și-a pus capăt zilelor 😢 Ce a scris în biletul de ADIO 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Mașinile care nu mai pot fi revândute. Lovitură pentru proprietari: Riscul va exista întotdeauna
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Teodora Stoica, apariție spectaculoasă în costum de baie. Cât de bine arată fiica lui Meme Stoica
stirilekanald.ro
"Cristi, stai! Nu mai urla! Nu are rost" - Înregistrarea completă a apelurilor la 112 făcute de Patrizia, românca luată de
Bursa de pe Wall Street în cădere: Indicii suferă pierderi majore din cauza tarifelor impuse de SUA
MediaFlux
"Zelenski e toxic, otravește tot". Declarații șoc de la un fost premier al României
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Călin Georgescu și ”echipa lui Trump”: versiunea secretă