Retailerul german Lidl are la rafturi produse Parkside pe care foarte mulți români le pot folosi pentru casă și grădină. Sunt la raft de joi, 20 martie.
În oferta Parkside clienții găsesc unelte electrice și echipamente de atelier. De exemplu, clienții pot cumpăra o trusă clește automat dezizolare și sertizare. Aceasta dispune de o funcție 3 în 1 separare / tăiere, izolare, strângere și 231 de piese. Prețul de la raft este de doar 44,99 lei.
De asemenea, cleștele dezizolat are un cost de doar 39,99 lei. Cleștele sau cuțitul pentru izolații este 29,99 lei.
O mașină de frezat caneluri cu turație la mersul în gol de n0 9000 min-1, în timp ce lățimea canalului este reglabilă în 5 poziții (8–26 mm) se vinde cu 329 lei.
Masina de frezat Parkside are accesorii incluse: 2 discuri diamantate pentru tăiat Ø 125 mm (premontate), 1 cheie de strângere, 1 daltă manuală, 1 adaptor pentru aspirator, cu reducție.
Stația de lipit cu gaz, 3 în 1 este un alt produs pe care Lidl îl pune la dispoziția clienților români începând de joi, 20 martie. Ustensila marca Parkside are mai multe funcții importante, printre care se numără arzătorul cu flacără exactă.
În plus, are funcția de pistol cu aer cald și pe cea de lipit. Poate funcționa până la maximum 1.300 de grade Celsius. Cumpărătorii primesc o garanție de 3 ani și trebuie să scoată din buzunar suma de 89,99 lei.