„Vreau să mulţumesc tuturor focşănenilor pentru faptul că mi-au oferit posibilitatea de a continua proiectele pentru Focşani şi nu în ultimul rând pentru încrederea acordată. E o mare onoare, dar în acelaşi timp o mare provocare de a nu le dezamăgi încrederea acordată şi îmi doresc din tot sufletul ca în acest mandat să demonstrăm că Focşaniul, un minunat oraş istoric, este cu adevărat casa noastră„, a declarat, pentru Agerpres, primarul Cristi Valentin Misăilă.
Citeste si Un primar din Dolj a murit la scurt timp după ce a câştigat alegerile locale
Este pentru a doua oară când Ion Ştefan pierde în faţa lui Cristi Valentin Misăilă la Primăria Focşani, după ce, în 2016, a fost votat 36,20% dintre alegători, în timp ce Cristi Valentin Misăilă a fost votat de 40,19% dintre focşăneni.
Surpriza în Vrancea a venit la președinția Consiliului Județean, unde Marian Oprișan nu a mai fost ales în această funcție pe care o deținea de mai bine de 20 de ani.