ROMÂNII AU TALENT: Artista care ar fi putut s-o facă pe Mona Lisa să zâmbească

ROMÂNII AU TALENT: Claudia Ciotlaus a reuşit să transforme complet un tablou în doar câteva minute: şi-a făcut opera să treacă de la o mină tristă la un zâmbet fericit.
Alina Costache
07 mart. 2014, 21:18
ROMÂNII AU TALENT: Artista care ar fi putut s-o facă pe Mona Lisa să zâmbească

ROMÂNII AU TALENT: „Eu m-am identificat in povestea asta, sunt exact stările prin care trec in emisiune”, a adaugat Mihai Petre, iar Claudia a primit confirmarea talentului său prin cei trei de „DA” din partea juraţilor, potrivit protv.ro.

ROMÂNII AU TALENT. Mihai Petre este cunoscut în toată România ca un specialist al dansului, dar de fapt, de profesie el este analist politic.

ROMÂNII AU TALENT. Dezvăluirea a fost făcută după evoluţie lui Raul, tânărul de 23 de ani care a încântat juriul cu numărul său de stand-up comedy.

„Sunt analist politic. Andy e profesor de matematică. Da, da, da. Pe bune, chiar asta scrie pe diploma mea”, a spus Mihai Petre despre amănuntul neştiut poate decât de foarte puţini oameni ce stau în jurul său.

În Tulcea nu se râde, se mănâncă scrumbie” – astfel şi-a început Raul Gheba numărul de stand-up comedy încă din culisele „Românii au talent”, unde a fost întâmpinat de Smiley şi Bartoş.  „Mihai e un dansator, nu e cea mai ameninţătoare meserie”. „E bun, e foarte bun”, l-a apreciat Bartoş, iar juriul a confirmat: „Chiar vreau să te vad în etapa următoare, leagă-te de câte şi de câţi vrei tu!”, l-a felicitat Mihai, iar Raul a trecut mai departe cu trei de „DA”.

ROMÂNII AU TALENT. Trupa Black and White Dance Center i-a impresionat pe juraţi. „Ce comentarii pot să mai am după momomentul asta? Mi-aş dori să avem în fiecare an 60 de momente de genul ăsta”, i-a felicitat Andi Moisescu pe dansatori.

La rândul său, Mihai Petre a continuat cu laudele: „Reuşiţi să îmbinaţi lucruri atât de diferite într-un fir logic atât de evident, sunteţi una dintre cele mai complete trupe de dans, puteţi oferi de toate.”

Pentru prestaţia lor, membrii trupei Black and White Dance Center vor fi prezenţi şi în următoarea etapă a emisiunii „Românii au talent”, scrie libertatea.ro.

DailyBusiness
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
Spynews
Incredibil! Ce a postat un șofer de ridesharing pe Tiktok după ce Ruby i-a fost clientă: “Ai fi putut să…” | FOTO
Bzi.ro
Reacția lui Gigi Becali, după ce Guvernul a declarat zi de doliu național în urma morții Papei Francisc: „Nu plâng la mormânt străin!”
Fanatik.ro
Insula din Grecia mai ieftină decât Mykonos sau Santorini. Nu mulți români au auzit de ea
Capital.ro
Noua TAXĂ s-a votat. Decizie în România începând cu 1 ianuarie 2026. Se plătește pe persoană
Playtech.ro
Mișcarea „istorică” făcută de Prințul William la funeraliile Papei Francisc. Viitorul rege a avut o reacție senzațională, abia acum s-a aflat
DailyBusiness
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
Adevarul
Momente de teroare pentru o femeie din Brooklyn, atacată de un grup de evrei ortodocși. „Amenințau cu violul, scandau «moarte arabilor»”
wowbiz.ro
Fostul iubit al Danielei Crudu a fost declarat mort! Detalii halucinante
Spynews
Bogdan Mocanu nu scapă! Cum răspunde artistul acuzațiilor conform cărora ar fi fost în vacanță cu Andra Volos: "Da, am fost în Italia..."
Spynews
Încă o aroganță marca Tzancă Uraganu! Și-a aprins trabucul cu o bancnotă de 100 de dolari. Reacția fanilor | VIDEO
Evz.ro
Amenda pentru proprietarii de apartamente. Lucruri complet interzise
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep, în costum de baie şi cămaşă transparentă! Cât costă geanta Marni de plajă
kanald.ro
Trei români și-au pierdut viața într-un accident rutier, în Ungaria! Aceștia urmau să ajungă la muncă, în Franța
Cancan.ro
Klaus Iohannis nu mai arată așa cum îl știai. Cum s-a schimbat fostul președinte, după ce a demisionat
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Înregistrare și declarație la ANAF. Fiscul nu mai permite evitarea plății. Ordin până pe 31 decembrie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
stirilekanald.ro
Ea este Andreea Cristiana, eleva de clasa a XI-a din Iași care s-a speriat de un urs și s-a înecat în Lacul Frumoasa din Harghita
Explozie uriașă la cel mai mare port din Iran! Sunt zeci de morți și peste 700 de răniți
MediaFlux
Cel mai nou sondaj pentru alegerile prezidențiale. Scade diferența dintre primii doi candidați
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Un nou SUV poate fi comandat în România, începând de azi. Ce preţ are faţă de Dacia Bigster