Un bărbat a ajuns la spital în stare critică, după ce a fost bătut de alți trei bărbați, la un fast food din Sibiu.
Agresorii au lovit victima cu atâta sălbăticie, încât cel rănit și-a pierdut cunoștința.
Cei trei bătăuși s-au făcut nevăzuți imediat după ce au bătut victima.
Poliția a deschis o anchetă în acest caz.
„Politistii sibieni au demarat cercetari privind săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violente, urmând a se stabili situația de fapt și a fi identificate persoanele implicate în vederea aplicarii măurilor legale în consecință”, spune Elena Welter de la IPJ Sibiu.
Imaginile de pe camerele de supraveghere arată cât de violent a fost scandalul. Tânărul nu a avut practic nici o șansă în fața celor trei bătăuși. Clienții localului au ieșit în fugă afară, pe imagini putându-se oberva cum practic oamenii aleargă pur și simplu și se feresc din fața agresorilor.