Breaking
News
Şeful Asociaţiei Apele Române, Vasile Ciomoş, s-a înecat în Lacul Tarniţa, joi, iar de vineri scafandri îi caută trupul.
Anchetatorii nu ştiu cum a ajuns bărbatul în apă, dar iau în calcul atât varianta sinuciderii, cât şi cea a unui accident.
Ciomoş a absolvit Universiatea „Babeş-Bolyai” cu licenţă în economie şi e doctor în economie la Universitatea din Timişoara. A predat la Academia de ştiinţe Economice din Bucureşti şi la UBB Cluj şi a fost director al Regiei Autonome de Termoficare din Cluj.