Miercuri a apărut în presă informaţia conform căruia şeful Biroului Electoral Sectorul 1 a fost confirmat cu coronavirus, iar renumărarea a fost suspendată.
Preşedintele Biroului Electoral Sectorul 1 a anunţat membrii biroului că a fost confirmat cu coroanavirus. Testul COVID a fost efectuat la centrul Caraiman, iar în urmă cu puţin timp a venit rezultatul: pozitiv asimptomatic.
Biroul Electoral Sectorial a fost evacuat, iar toţi angajaţii vor intra în izolare.