Breaking
News
Ciobanul ieşise cu oile la păscut şi a aprins focul pe câmp pentru a-şi face de mâncare. Flăcările au cuprins însă vegetaţie uscată şi s-au extins cu repeziciune.
În incercarea de a stinge incendiu, bărbatul probabil s-a intoxicat şi a leşinat. Acesta a fost găsit carbonizat. Bărbatul avea 55 de ani şi era din Bacău.
Pentru a stinge incendiul, pompierii s-au luptat cu flăcările aproape trei ore.