Incidentul a avut loc în centrul oraşului Iaşi. Potrivit ziaruldeiasi.ro, muncitorii lucrau la pavarea unui trotuar, dar şoferul unui mini-excavator cu şenile nu a fost atent şi a căzut cu tot cu utilaj într-un şanţ.
A fost la pas să dărâme şi un chioşc de ziare. Din fericire, nu a fost rănit. Şoferul nu va scăpa însă la fel de uşor şi în faţa şefilor, cărora le va da socoteală despre cum a ajuns în şanţ.