SIMONA HALEP: Am sentimentul că anumite meciuri nu le pot pierde

Simona Halep, a patra favorită, s-a calificat în turul al treilea la Roland Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o, joi, pe britanica Heather Watson, cu 6-2, 6-4, într-o oră şi 19 minute de joc.
Filip Stan
31 mai 2014, 08:49
SIMONA HALEP: Am sentimentul că anumite meciuri nu le pot pierde

SIMONA HALEP a învins-o, în turul doi, cu scorul de 6-2, 6-4, după o oră şi 19 minute, pe Heather Watson (Marea Britanie), poziţia 92 în ierarhia mondială, fructificând a doua minge de meci.

În turul trei, Simona Halep o va întâlni pe Maria-Teresa Torro-Flor (Spania), locul 55 WTA, care a trecut, cu scorul de 6-2, 2-6, 6-2, de Magdalena Rybarikova (Slovacia), poziţia 34 în clasamentul mondial.

SIMONA HALEP – MARIA TERESA TORO-FLOR LIVE în turul III la Roland Garros (ora 12:00)

Simona Halep şi Maria-Teresa Torro-Flor nu s-au mai întâlnit până acum.

Pentru calificarea în turul trei la Roland Garros, Halep va primi un premiu de 72.000 de euro şi 130 de puncte WTA.

Până în acest an, cea mai bună performanţă a Simonei Halep la French Open a fost turul doi în 2011, când a fost învinsă de australianca Samantha Stosur.

SIMONA HALEP: Am sentimentul că anumite meciuri nu le pot pierde

Jucătoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numărul 4 şi locul 4 WTA, a declarat, joi, după calificarea în turul trei la Roland Garros, că are sentimentul că anumite meciuri nu le poate pierde.

„A fost greu. Setul secund a fost foarte greu. Am fost puţin nervoasă, dar ştiam că pot servi bine şi am câştigat. O cunoştean pe adversara mea de la US Open, am jucat mult atunci cu ea. Am aşteptat mult până să înceapă meciul. O felicit pe Heather Watson pentru felul în care a jucat. Am ceva presiune, sunt primul an în Top 10, dar suporterii sunt alături de mine şi trebuie să le mulţumesc. Am sentimentul că anumite meciuri nu le pot pierde. Cred că ea s-a gândit că sunt locul 4 şi i-a fost greu. Trebuia să câştig acest joc”, a spus Halep după meci, la microfonul postului Eurosport.

DailyBusiness
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
Spynews
Mihai Leu, transportat de urgență la spital. Fostul campion e în stare critică la Terapie Intensivă. A fost adus la Spitalul Fundeni cu elicopterul
Bzi.ro
Laura Cosoi, apariție neașteptată în costum de baie! Arată senzațional la 43 de ani, după 4 nașteri
Fanatik.ro
Cum să speli rufele negre ca să nu se decoloreze. Acesta e tipul de detergent pe care e bine să-l folosești
Capital.ro
Tragedie fără margini. Cel mai bun actor s-a stins mult prea devreme. Nu s-a mai putut face nimic...
Playtech.ro
Succesiune gratuită în România. În ce cazuri nu plătești nimic și cine poate beneficia
DailyBusiness
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
Adevarul
„Acea națiune va fi zdrobită foarte curând”. Trump spune că încearcă să salveze Ucraina
wowbiz.ro
România, fără curent în următoarele zile! Vestea vine după blackout-ul din Spania și Portugalia. Lista zonelor care nu vor avea electricitate. Ce se întâmplă, de fapt?
Spynews
Andrew Barabancea, fiul Ozanei Barabancea, a suferit infarct la 24 de ani. Care e starea de sănătate a tânărului / FOTO
Spynews
Mihai Mitoșeru, primele declarații despre noua iubită! Este prima relație oficială după divorț
Evz.ro
Ce a provocat blackout-ul. Concluziile oficiale
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep, în costum de baie şi cămaşă transparentă! Cât costă geanta Marni de plajă
kanald.ro
Românii din acest oraș sunt sfătuiți să evite apa de la robinet! Primarul a făcut anunțul
Cancan.ro
BREAKING | Vești proaste de la spital despre Mihai Leu. Sportivul român a fost indus în comă pentru a nu
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Breaking News. Când iese din închisoare Elena Udrea? Avocatul ei a spus data
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
stirilekanald.ro
Cum a arătat prima dezbatere electorală între candidați. Crin Antonescu, Nicușor Dan și Elena Lasconi, atacuri politice și replici tăioase! George Simion a părăsit sala după doar câteva minute
Pană de curent în România. Autorităzile au făcut acum anunțul: zonele afectate
MediaFlux
E risc de black-out și în România! Avertisment de ultimă oră pentru români.
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Când lecțiile vin de la repetenți: ce ne transmite JD Vance înainte de alegeri