Simona Halep și-a aflat adversara pentru primul meci după suspendarea pentru doping. Meci infernal în primul tur la Miami

Simona Halep (32 de ani) și-a aflat adversara din primul tur al turneului WTA de la Miami, prima competiție la care fostul lider mondial participă după suspendarea pentru dopaj.
Mircea Filipescu
17 mart. 2024, 22:48
Simona Halep și-a aflat adversara pentru primul meci după suspendarea pentru doping. Meci infernal în primul tur la Miami

Simona Halep revine în circuitul WTA după o pauză de un an și jumătate. Tragerea la sorți de la Miami Open i-a adus în față o adversară cu nume, dar care nu traversează cel mai bun moment al carierei.

Va fi minunat pentru fani care vor apuca să vadă încă din primul tur niște legende la lucru. Le avem pe Venus și pe Simona, care de obicei intrau din turul doi, fiind capi de serie. Acum vom avea adevărate blockbustere încă din startul turneului.”, a spus James Blake, directorul turneului de la Miami, potrivit Gsp.

Simona Halep (32 de ani) o va înfrunta pe iberica Paula Badosa (26 de ani, 73 WTA) în primul tur al Miami Open. Meciul va avea loc pe data de 19 sau 20 martie, la o oră ce urmează a fi anunțată de organizatori.

După un an și jumătate, Simona va juca prima dată tenis într-o competiție oficială. A primit wild card la Miami imediat cum TAS i-a scăzut suspendarea de la 4 ani la 9 luni.

După decizia TAS, suspendarea Simonei a expirat în iulie 2023, astfel că a putut reveni pe teren la două săptămâni după verdictul Tribunalului de Arbitraj Sportiv.

Citește și: Gigi Becali, un nou gest scandalos. De ce a aruncat cu un măr după un comentator TV

DailyBusiness
Iarna revine în forță! România, lovită de un nou val de ninsori în plină primăvară
Spynews
Bella Santiago a fost operată, după ce s-a accidentat în vacanță. Cum se simte fosta concurentă de la Power Couple
Bzi.ro
Cătălin Scărlătescu a povestit momentul în care a cerut-o pe Doina Teodoru: „Am umblat o lună cu inelul în buzunar!“
Fanatik.ro
Locul din România care devine un punct strategic pentru securitatea Europei de Sud-Est. Se va construi un nou cheu militar și facilități logistice moderne
Capital.ro
S-a aflat cine îl înlocuiește pe Călin Georgescu. El e omul care va cuceri România
Playtech.ro
Cât costă tratamentul pentru tratarea dependenței de jocuri de noroc! Există un singur centru, chiar în inima României
DailyBusiness
Călin Donca îi învață pe români cum să facă bani în 2025: „Eu puteam să fiu mult mai bogat decât sunt”
Adevarul
De ce are nevoie Trump de metale din pământuri rare și ce legătură au Ucraina și Groenlanda cu acestea
Spynews
Cum arată camera cântăreței Minodora. Multe doamne doar visează la așa ceva / FOTO
Spynews
Top 3 zodii care vor începe un nou capitol luna aceasta. Au reușite pe plan personal și profesional
Evz.ro
Dezastru pentru o fabrică istorică din România. Se anunță concedieri masive
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
Cât de frumoasă este Sorana Cîrstea. Iubita lui Ion Țiriac jr. a făcut senzație cu apariția ei pentru WTA
kanald.ro
Cutremur miercuri seară în România! Ce magnitudine a avut seismul și în ce regiune s-a produs
Cancan.ro
Marius Moga, anunț șoc după 10 ani alături de Bianca Lăpuște: Fiecare pe drumul lui
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Românii sunt datori cu bani la stat. Formular obligatoriu la ANAF. Se completează în nume personal
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Teodora Stoica, apariție spectaculoasă în costum de baie. Cât de bine arată fiica lui Meme Stoica
Danemarca finanțează producția de arme în Ucraina pentru a accelera livrările și a reduce costurile
MediaFlux
Șase persoane, reținute de DIICOT! Acestea sunt acuzate de constituire de grup infracțional organizat și trădare
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Acuzaţii grave: Un fost preşedinte insinuează că MApN ar fi penetrat de serviciile de informaţii ruseşti