Simona Halep şi Irina Begu joacă vineri la Roland Garros. Programul româncelor, în turul III

Simona Halep, cap de serie numărul 6 şi locul 6 WTA, şi Irina-Camelia Begu, favorită 25 şi locul 28 WTA, vor juca vineri, de la ora 12.00, în turul trei la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului.
Filip Stan
26 mai 2016, 17:46
Simona Halep şi Irina Begu joacă vineri la Roland Garros. Programul româncelor, în turul III

Simona Halep va juca în primul meci al zilei de vineri la Roland Garros, pe terenul Suzanne Lenglen, acolo unde joi Novak Djokovic a obţinut o victorie concludentă, în minimum de seturi, împotriva belgianului Darcis Arena Suzanne Lenglen este mai pe placul româncei, care a recunoscut că a avut dificultăţi de orientare pe Philippe Chatrier în partida de miercuri, jucată împotriva Zarinei Dias, din cauza mărimii arenei.

Simona Halep va juca vineri în premieră împotriva jucătoarei nipone Naomi Osaka, miza fiind calificarea în optimile de finală. „Îmi place să joc în primul meci. Aşa am apoi toată ziua la dispoziţie„, spunea Simona Halep după victoria cu Zarina Dias.

Irina Begu joacă tot de la ora 12.00 şi tot în premieră, împotriva nemţoaicei Annika Beck. Meciul are loc pe terenul 2, unde miercuri seara Begu a dus o bătălie epică împotriva americancei Coco Vandeweghe. A fost cel mai lung meci al anului la fete, o luptă de aproape patru ore, încheiată cu victoria lui Begu, 10-8 în setul decisiv.

DailyBusiness
Sprijin internațional puternic pentru justiția din România. Ambasadele Occidentale transmit mesaje clare de încredere în țara noastră
Spynews
Top 3 zodii cu cel mai bun suflet! Trebuie să le ai în jurul tău în 2025
Bzi.ro
Dezvăluiri tulburătoare făcute de Alex Velea: „Au nenorocit-o psihic pe Antonia!“
Fanatik.ro
Greșeala pe care o fac majoritatea oamenilor atunci când spală șosetele. Cum să le cureți, de fapt
Capital.ro
Decizie pentru proprietarii de mașini noi sau second-hand. Obligatoriu în termen de 30 de zile
Playtech.ro
Schimbarea din apartament pentru care ai nevoie de semnătura tuturor vecinilor. Amenzile sunt uriaşe
DailyBusiness
Stenograme explozive din dosarul lui Călin Georgescu. ”Câștig sigur. Există un plan, există o strategie pe care numai eu o cunosc”
Adevarul
Trump a vrut să anuleze vizita lui Zelenski în SUA, dar Macron l-a convins să-l primească
wowbiz.ro
Cine este femeia care și-a pierdut viața după ce a fost lovită de o bucată de gheață în Chiajna! Avea doar 35 de ani
Spynews
Cheeseburger cu bacon și maioneză de casă, după rețeta lui chef Horia Manea. Preparatul pe care trebuie să-l încerci
Spynews
Ce program are Irina Fodor la Asia Express. Răzvan Fodor, detalii importante despre competiție: „Când o sun, e deja în cursă”
Evz.ro
Prognoza meteo, 28 februarie. Vin ploile în România
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Apariție incendiară, într-un corset care a lăsat la vedere prea mult
kanald.ro
E oficial! Guvernul prelungește plafonarea prețurilor la energie și gaze încă 3 luni, respectiv un an
Cancan.ro
BREAKING | Un mare sportiv al României, internat în stare critică la Spitalul Universitar! „Să ne rugăm pentru sănătatea lui”
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Taxă auto pentru mașinile mici, de până la 3,5 tone. Când va intra în vigoare în România
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Iubita fotbalistului, pusă pe site-urile de escorte. A avut relații doar cu milionari celebri
stirilekanald.ro
„Asta își dorește și fiica ta” Igor Cuciuc, decizie radicală la doar 3 luni de la moartea unicului său copil! Nimeni nu credea că va face asta atât de repede
Abdullah Öcalan cere dezarmarea PKK și dizolvarea grupului
MediaFlux
Energia electrică se scumpește cu 60%. Hidroelectrica a făcut anunțul
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
„Doar Dumnezeu ne-a salvat!” – Cum am scăpat de un dezastru aviatic la Otopeni, dar riscurile de siguranță rămân