Isabelle Gullden a jucat ultimul meci in Sala Polivalenta din Bucuresti, iar la final si-a luat „la revedere” de la fani.
„Se intampla o data in viata. A fost o atmosfera impresionanta, o sa imi lipseasca toti fanii. Sunt foarte emotionata cand vine vorba de acest subiect. In toti cei trei ani cat am stat aici m-am simtit deosebit. E o experienta pe care nu o voi uita vreodata”, a spus Isabelle Gullden.
CSM Bucureşti, aproape calificată în FINAL FOUR după 34-21 cu Metz în prima manşă din „sferturi”
„Am crezut ca e posibil, dar ne asteptam la un meci greu. Si a fost o partida complicata, dar in fiecare moment am reusit sa fim deasupra. Trebuie sa aratam aceeasi atitudine in continuare si sunt convins ca vom face o figura frumoasa in Final Four”, a mai spus Isabelle Gullden.
Isabelle Gullden (28 de ani) joaca la CSM Bucuresti din 2015. Incepand din sezonul viitor, suedeza va juca pentru Brest (Franta).