Un microbuz şcolar a fost lovit în Târgu-Jiu de un şofer începător, iar patru copii au fost răniţi. Accidentul s-a produs in cartierul Preajba din Targu Jiu. Copiii se întorceau acasă după terminarea cursurilor.
Cel mai grav a fost rănit şoferul microbuzului.
Părinţii copiilor au fost la un pas să-l linşeze pe şoferul vinovat, un tânăr în vârstă de 22 de ani, din Hunedoara, care avea permisul luat de câteva luni.
Tânărului i s-a făcut dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.