Soția însărcinată a fotbalistului Florin Răsdan (24 de ani) de la CSA Steaua a ajuns la spital cu dureri din cauza jandarmilor.
Meciul dintre CSA Steaua și Carmen București (0-1) a fost unul tensionat atât în teren cât și în tribune. La final, suporterii au intrat pe teren și s-au luat la bătaie cu forțele de ordine. Jandarmeria a intervenit și i-a potolit pe ultrașii steliști, dar conflictul a continuat și în afara stadionului.
Florin Răsdan a postat pe contul său de Facebook o filmare cu abuzurile jandarmilor. Pe fundal se aude vocea tatălui fotbalistului care îi întreabă pe aceștia de ce au bruscat-o pe tânăra în vârstă de 21 de ani care este însărcinată.
„E normal ca Jandarmeria sa dea intr-o femeie gravida?! Soția mea a ajuns la spital cu contracții și cu dureri datorită unor imbecili!Toată lumea judeca suporterii dar suporterii sunt doar niște oameni simplii care își sustin echipa de suflet, dar voi?! Voi nu sunteti oameni! Sper sa reusim sa facem ceva împotriva acestor animale!”, a scris fotbalistul pe facebook.