Atacantul pe care Steaua îl are în vizor este sârbul Goran Karanovic, în vârstă de 28 de ani, el transferându-se vara trecută la Angers, echipa de pe locul 2 în Ligue 1. Până acum nu a confirmat în Franţa, el neavând niciun gol marcat, în zece apariţii în tricoul lui Angers.
Citeşte şi Steaua a realizat primul transfer. Surpriză mare
Pînă la transferul în Franţa, Karanovic a avut cifre bune la echipele la care a evoluat. Între 2010 şi 2013, sârbul a jucat la Servette Geneva, pentru care a marcat 23 de goluri, iar între 2013 şi pînă la startul acestui sezon, Karanovic a fost unul dintre oamenii de bază ale echipe St. Gallen, pentru care a marcat de 18 ori în 41 de meciuri.
Preţul de transfer al lui Karanovic este de 500.000 euro, iar pe lângă Steaua, de serviciile sale se mai interesează şi gruparea helvetă Servette Geneva.