FCSB a făcut o prima parte dezastruoasă în fața ocupantei locului 4 din Austria, Admira. Lukas Grozurek a pedepsit apărarea visătoare a bucureștenilor de două ori în prima parte, în minutele 3 și 31. Patrick Schmidt a fost și el aproape de o dublă marcând în minutul 33 și trimițând în bară în faza anterioară.
Jucătorii lui Dică au ajuns rar în treimea adversă, lucru îngrijorător în Dennis Man a ratat o ocazie bună în minutul 5. Denis Alibec s-a remarcat în prima repriză doar printr-o intrare dură, pentru care a fost penalizat în minutul 35.
Repriza secundă a fost una diferită. FCSB a preluat frâiele jocului, odată cu intrarea în teren a lui Budescu și Teixeira. Cel din urmă a dat și semnalul revenirii, prin golul din minutul 53. Budescu a închis tabela dintr-un penalty obținut de Gnohere, cu 11 minute înaintea finalului.
FCSB – Admira 2-3
Teixeira ’53, Budescu 79p – Grozurek 3, 31, Schmidt 35
FCSB: Niță – Enache, Planic, Larie, Momcilovic – Nedelcu, Filip – D. Man, Tănase, F. Coman – Alibec.
Rezerve: Stăncioiu, Vlad – Pintili, Gnohere, Budescu, Morais, I. Stoica, Benzar, Ov. Popescu, V. Găman, Teixeira.
Program FCSB
Duminică, 28 ianuarie, ora 17:00
FCSB – Jiangsu Suning
Marţi, 30 ianuarie, ora 17:00
FCSB – NK Osijek