SUPERKOMBAT Reşiţa: Cătălin Moroşanu l-a făcut praf pe „Hulk” VIDEO

Românii au făcut spectacol la Gala Superkombat World Grand Prix, desfăşurată sâmbătă seara, la Reşiţa, iar Cătălin Moroşanu s-a ţinut de cuvânt şi l-a învins pe egipteanul Mohamed Karim, supranumit ''Hulk''. 
Filip Stan
13 apr. 2014, 06:56
SUPERKOMBAT Reşiţa: Cătălin Moroşanu l-a făcut praf pe

”Am avut un adversar… Nu mai cădea la pumni, am vrut să-i dau câteva serii, dar mă aştepta cu genunchiul să mă contreze. Nu am lovit aşa cum am vrut, dar nu contează, l-am bătut! I-am mutat freza egipteanului. Ăştia să nu se pună cu românii, că românii sunt cei mai tari. Trebuie să mulţumesc publicului reşiţean. Am avut o galerie nemaipomenită. Dacă aş avea o asemenea galerie cu mine peste tot aş câştiga toate meciurile”, a declarat Cătălin Moroşanu. 

La fel de încântat de public a fost şi Sebastian Ciobanu, căruia i se mai spune şi ”Fiul lui Dracula”. ”Mi-a plăcut că a fost un meci foarte dur şi mi-a plăcut că a venit la bătaie. Meciul a fost unul greu, pentru că m-a lovit cu capul şi am început să sângerez. Mi-a plăcut şi că publicul reşiţean a fost trup şi suflet cu mine şi datorită lui am câştigat”, a afirmat Sebastian Ciobanu, care a luptat cu slovenul Enver Slijvar. 

Printre câştigători s-a numărat şi lugojeanul Raul Cătinaş, care l-a avut ca adversar pe luptătorul francez Brice Guidon. ”Mă aşteptam să fie mult mai greu. Sunt bucuros că am câştigat şi că am putut să fac show, aici, la Reşiţa. În ceea ce priveşte publicul, nu pot să spun decât că a fost extraordinar, aşa cum mă aşteptam, să am mulţi susţinători, eu fiind aproape de casă”, a spus Cătinaş. 

În celelalte meciuri, câştigători au fost: Aurel Pirtea, care a luptat cu Christos Tsoulfas din Grecia, românul Zsolt Balla, care l-a avut ca adversar pe Christos Pappas, tot din Grecia, marocanul Ibrahim El Bouni a câştigat în lupta cu Uros Bogojevic din Serbia, Dawid Kasperski din Polonia l-a bătut pe Ciprian Şchiopu, iar surinamezul Errol Koning a obţinut victoria în meciul cu Noureddine Echiguer din Maroc. 

La eveniment şi-au mai adus contribuţia Dana Săvuică, precum şi marele caricaturist Ştefan Popa Popas, cel care le-a oferit luptătorilor câte o caricatură cu portretele lor. În Sala Polivalentă din Reşiţa, care a fost plină până la refuz, printre spectatori au putut fi văzute mai multe personalităţi ale sportului cărăşean, precum Francisc Vaştag, Aihan Omer şi Dorinel Munteanu.

DailyBusiness
Ajutor de la stat pentru părinții nou-născuților în 2025. Ce sume de bani primești în primii ani de viață ai copilului
Spynews
Meteorologii au refăcut prognoza meteo! Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni
Bzi.ro
Ce a pățit Lidia Buble în Istanbul! Totul s-a transformat într-un fiasco
Fanatik.ro
Zodiile care pot face o avere la primăvară. Plouă cu bani pentru 3 nativi
Capital.ro
Reguli RAR 2025. De ce acte ai nevoie pentru înmatricularea autovehiculului
Playtech.ro
Secretul moldovencelor pentru cea mai bună salată de icre. Ce adaugă la final, ingredientul care îi schimbă radical gustul
DailyBusiness
Bani mai mulţi pentru românii cu maşini vechi. Cine primeşte 8.500 de euro de la stat
Adevarul
Inteligența Artificială a calculat când vor dispărea oamenii de pe Pământ. Una din soluții, susțin cercetătorii, ar fi părăsirea planetei
wowbiz.ro
Alina Sorescu, șocată de discuția dintre Alex Ciucu și mama lui: „O să ajungă ca Mădălina Manole”
Spynews
Soțul Ancăi Molnar cere ajutorul oamenilor, la 7 luni de la moartea make-up artistei! De ce are nevoie Claudiu, după pierderea suferită
Spynews
Fiica lui Adrian Minune a divorțat, la 6 luni de la nuntă! Adriana Simionescu confirmă despărțirea de tatăl fetiței
Evz.ro
Un fals de presă! "Proaspăta" declarație a emisarului lui Richard Grenell este veche de 5 zile și a fost dată de presa română
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
Primele imagini cu explozivul cuplu Tamaş – Alexa, din Asia Express, în infernul din Filipine, cu 31 de grade la ora 18:00 şi 75% umiditate. FOTO&VIDEO EXCLUSIV
kanald.ro
Aproximativ un milion de pensionari vor beneficia de 250 de lei în plus la pensie! Care sunt criteriile pe care trebuie să le îndeplinească
Cancan.ro
BREAKING | Ionuț Pârlac, un militar de 35 de ani, a murit în timpul unei misiuni 😢
Playsport.ro
IMAGINILE MOMENTULUI! Arbitra de 24 de ani a fost prinsă cu observatorul de 3 ori mai în vârstă ca ea și video-ul compromițător a fost făcut public!
Capital.ro
Avocata lui Georgescu cutremură scena politică. Anunț despre reluarea turului II al alegerilor prezidențiale
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. El are 72 de ani, ea doar 24. Milionarul nu mai are nicio jenă și se afișează cu ea peste tot
stirilekanald.ro
Liderii AUR cer reluarea turului II al alegerilor anulate. Mutare-bombă după demisia lui Klaus Iohannis
substantial.ro
Administrația Trump suspendă „planul de pace” pentru Ucraina pentru discuții cu aliații NATO
MediaFlux
SE RECALCULEAZĂ PENSIILE
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Adio, Klaus! Un gest tardiv care lasă extremiștii fără dușman, dar nu și fără muniție