„Domnul Iohannis vorbeşte cu insistenţă despre vaccinul anti-COVID-19. Eu personal cred că în aceste momente este doar o propagandă ieftină şi o nouă încercare de manipulare a populaţiei!
De aceea, îi zic aşa: domnule Iohannis, dacă acest vaccin nu este doar o iluzie pe care o vindeţi românilor şi chiar ştiţi şi credeţi în apariţia lui rapidă, haideţi să amânăm alegerile parlamentare până după apariţia acestui vaccin! Vaccinăm populaţia, facem o campanie reală şi menţinem o democraţie funcţională şi nu una de faţadă!
Aşa parcă ne-aţi convinge pe toţi că acest vaccin nu este doar un slogan electoral, aşa cum pare el acum! P.S.: Era să uit: sper că primul care se vaccinează, în direct la TV la oră de mare audienţă cum vă place, să fiţi dumneavoastră, domnule preşedinte”, a scris Tăriceanu pe pagina sa de Facebook.
Citeşte şi: SONDAJ CURS: PNL pierde teren în faţa PSD, alianţa USR-PLUS este în creştere