Când a vrut să urce pe scena, DJ Tiesto s-a lovit cu capul de un ecran urias, situat deasupra sa, si a cazut, potrivit site-ului Tmz.com, citat de mondonews.ro. Acesta a incercat sa sustina concertul, insa a fost nevoit sa primeasca ingrijiri medicale si sa mearga la spital.
Din acest motiv, DJ Tiesto si-a anulat concertul pe care trebuia sa il sustina sambata, la Los Angeles, iar in prezent acesta se simte bine si se recupereaza.
Tijs Verwest, cunoscut sub numele de Tiesto, si-a inceput cariera in 1985, lansandu-se in perioada in care stilul progressive cu elemente trance cunostea cea mai mare expansiune. Tiesto a ajuns de la turnee mondiale la a fi primul DJ care a mixat la Jocurile Olimpice, in 2004, in fata a milioane de spectatori si telespectatori, castigand majoritatea premiilor destinate muzicii dance si trance.
In ultimii ani, DJ Tiesto a sustinut mai multe concerte in Bucuresti si in tara. Cel mai recent concert al sau in Romania a avut loc pe 18 iunie 2011, la Arenele Romane din Bucuresti.
Cariera lui Tiesto este punctată de reușite personale – a fost primul DJ din lume care a vândut toate biletele pentru un eveniment desfășurat pe un stadion, unde a ținut singur un concert, în fața a 25 000 de oameni, două nopți la rând. A creat un hit de locul unu, piesa „Traffic”, prima producție instrumentală care a ajuns în fruntea clasamentelor din Olanda. A concertat live în fața a miliarde de oameni pe durata Paradei Atleților, la Ceremonia de Deschidere a Jocurilor Olimpice din Atena în 2004.
Cu faimă, critici și idolatrizari se găsesc opinii mixte despre un om care a văzut și a facut ce unii doar au visat. De la petreceri private până la arene pline cu oameni veniți pentru a-i asculta muzica, Tiësto în ziua de azi nu mai are nevoie de nici o prezentare, fiind recunoscut de aproape oricine și lăudat pentru petrecerile la care toata lumea „înnebunește”.
În pofida acestor succese, Tiësto a rămas fidel crezurilor sale și este clar că iubește să facă și să împărtășească muzica, cu o pasiune mai presus de „aburii succesului”.