Titi Aur, ipoteză-șoc după accidentul lui Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct de la GSP! ”Utilizarea mașinii pentru a te sinucide este cea mai curată”

Pilotul de raliuri Titi Aur a aruncat bomba despre accidentul în care a fost implicat, miercuri, Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor. Jurnalistul a ajuns la capătul puterilor, după ce a fost dat afară de la GSP și ar fi încercat să se sinucidă. Acesta este doar una dintre victimele războiului dintre Cătălin Tolontan, fostul deontolog de la Libertatea, și șefii săi de la Ringier pe care i-a slujit ani de zile călcând pe cadavrele colegilor săi Iulia Marin și Mihnea Vasiliu.
Alina Costache
07 dec. 2023, 22:59
Titi Aur, ipoteză-șoc după accidentul lui Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct de la GSP! ”Utilizarea mașinii pentru a te sinucide este cea mai curată”
Titi Aur, ipoteză-șoc după accidentul lui Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct de la GSP!

Titi Aur, ipoteză-șoc după accidentul lui Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct de la GSP! După ce Bogdan Stamatoiu a intrat cu mașina frontal într-un stâlp situat pe marginea carosabilului, Titi Aur, expert în siguranța rutieră, a subliniat că utilizarea mașinii pentru a te sinucide este cea mai curată formă.

Citește și O nouă victimă a războiului lui Cătălin Tolontan cu Ringier! Redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor ar fi încercat să se sinucidă

Titi Aur, ipoteză-șoc după accidentul lui Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct de la GSP!

„Nu putem spune că nu a fost sinucidere doar pentru că nu a lăsat un bilet de adio. Părerea mea e puțin alta și anume că utilizarea mașinii pentru a te sinucide este cea mai curată formă. Cei care vor să se sinucidă, dar nu vor să lase o umbră că s-u sinucis, apelează la această metodă.

În cazul de față nu știu dacă a fost vorba de o sinucidere și consider că ar trebui făcută o percheziție informatică la telefon, să se vadă dacă în timpul accidentului se uita în telefon sau folosea telefonul“, a declarat Titi Aur, la Antena3CNN.

Pilotul de raliuri a subliniat că un astfel de accident poate fi produs și din cauza unui gând profund pe care șoferul îl are și care îi distrage în totalitate atenția de la condus.

„Reacția unui șofer poate fi influențată de alcool, droguri sau distrageri. Distragerile sunt: telefonul mobil, casetofonul, o discuție aprinsă sau un gând profund. Când ai o mare problemă – care de cele mai multe ori e de rău, când auzi o veste foarte tristă – gândul tău se duce acolo, iar tu ca șofer ești absent, deși conduci mașina. Poți să pierzi controlul volanului și într-o astfel de situație.

În ceea ce privește adormitul la volan, nu adormi ziua și automat nu adormi după ce ai întors, că am înțeles că anterior a întors mașina. Ar mai putea să fie vorba de o problemă medicală și, de asemenea, ar trebui verificată tehnic mașina. Trebuie făcută o anchetă profundă.

Cel mai bun element este cutia neagră a mașinii, calculatorul, care înregistrează ultimele secunde înainte de impact. De acolo se poate afla dacă a frânat și care a fost viteza cu care a intrat în stâlp“, a mai spus Titi Aur.

Citește și Derapaj deontologic ireal! Cătălin Tolontan a luat prizoniere două publicaţii ale Ringier şi îi atacă pe patronii elvetieni pe prima pagina din tabloidul Libertatea si GSP! I-a pus pe toţi jurnaliştii să protesteze ca el sa nu fie concediat!

DailyBusiness
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
Spynews
Incredibil! Ce a postat un șofer de ridesharing pe Tiktok după ce Ruby i-a fost clientă: “Ai fi putut să…” | FOTO
Bzi.ro
Reacția lui Gigi Becali, după ce Guvernul a declarat zi de doliu național în urma morții Papei Francisc: „Nu plâng la mormânt străin!”
Fanatik.ro
Insula din Grecia mai ieftină decât Mykonos sau Santorini. Nu mulți români au auzit de ea
Capital.ro
Înregistrare și declarație la ANAF. Fiscul nu mai permite evitarea plății. Ordin până pe 31 decembrie
Playtech.ro
Mișcarea „istorică” făcută de Prințul William la funeraliile Papei Francisc. Viitorul rege a avut o reacție senzațională, abia acum s-a aflat
DailyBusiness
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
Adevarul
Momente de teroare pentru o femeie din Brooklyn, atacată de un grup de evrei ortodocși. „Amenințau cu violul, scandau «moarte arabilor»”
wowbiz.ro
Fostul iubit al Danielei Crudu a fost declarat mort! Detalii halucinante
Spynews
Bogdan Mocanu nu scapă! Cum răspunde artistul acuzațiilor conform cărora ar fi fost în vacanță cu Andra Volos: "Da, am fost în Italia..."
Spynews
Încă o aroganță marca Tzancă Uraganu! Și-a aprins trabucul cu o bancnotă de 100 de dolari. Reacția fanilor | VIDEO
Evz.ro
Pedepse de neevitat pentru șoferi. Nu mai ai ce face cu mașina
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep, în costum de baie şi cămaşă transparentă! Cât costă geanta Marni de plajă
kanald.ro
Trei români și-au pierdut viața într-un accident rutier, în Ungaria! Aceștia urmau să ajungă la muncă, în Franța
Cancan.ro
Klaus Iohannis nu mai arată așa cum îl știai. Cum s-a schimbat fostul președinte, după ce a demisionat
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Permis de conducere 2025. Șoferii amendați pe loc din cauza permisului. NU se ține cont că e valabil
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
stirilekanald.ro
Ea este Andreea Cristiana, eleva de clasa a XI-a din Iași care s-a speriat de un urs și s-a înecat în Lacul Frumoasa din Harghita
Explozie uriașă la cel mai mare port din Iran! Sunt zeci de morți și peste 700 de răniți
MediaFlux
Cel mai nou sondaj pentru alegerile prezidențiale. Scade diferența dintre primii doi candidați
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Un nou SUV poate fi comandat în România, începând de azi. Ce preţ are faţă de Dacia Bigster