Trafic blocat total pe DN 1, din cauza unui copac căzut pe carosabil
Traficul rutier este blocat total, vineri dimineaţă, pe DN 1, între Ploieşti şi Braşov, din cauza unui copac care a căzut pe carosabil. Este posibil ca în zonă să se formeze ambuteiaje mai ales că centrul staţiunii Sinaia se execută lucrări de amenajare urbanistică.
Potrivit Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, un brad a căzut pe DN 1, la intrarea în staţiunea prahoveană Sinaia, traficul fiind blocat pe ambele sensuri de mers.
În zonă se acţionează pentru degajarea carosabilului.